Reporty z utkání mládeže z minulého týdne 15.4. – 21.4.2024

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 22.04.2024 - 09:18

Branky: 2xŠtirba (45, 83), Kaňa (51)

Sestava: Kilian (46‘ Lech) – Petruška, Ulmann (26‘ Bok), Pinkava (K), Bína, Hýbl, Horský, Štirba, Kaňa (75‘ Konečný), Važík, Anders

Náhradník: Zapletal

Hodnocení trenéra Herolda:

Utkání se nám nepovedlo. Hlubina byla na nás dobře připravena a oplatila nám porážku z finále Zimní ligy. Lépe kombinovala, byla lepší v pohybu i v zakončení. Bohužel jsme v 25‘ minutě přišly o stopera Jana Ulmanna, který má zlomenou ruku a sezóna pro něj asi skončila.

Honzo, přejeme ti brzké uzdravení, bez komplikací a co nejrychlejší návrat na zelený pažit.

V příštím kole přivítáme v neděli 28.4. v 10:00 rezervu FM.

U17

Hlubina – FC ODRA 2:4

Krajský přebor žáci

U15

Vítkovice B – FC ODRA 4:0

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly:

Po třech vítězných utkáních se nám do cesty postavil první těžký soupeř a rival – Vítkovice B. Je všeobecně známo, že pokud nehraje ligové áčko, tak do béčka chodí hrát ligoví hráči a podle toho také vypadají jejich výsledky. Jeden týden jsou schopni hrát vyrovnanou partii s bezkonkurenčním Hlučínem a následně jasně prohrát s průměrným Krnovem. Nás potkala varianta první, to znamená, že jsme očekávali sestavu soupeře posílenou ligovými hráči.

Začali jsme defenzivněji, s dvěma defenzivními záložníky a jedním útočníkem. Hra byla vyrovnaná a hned ve druhé minutě se nám podařil rychlý protiútok a Miki Kováč postupoval sám na gólmana. Bohužel situaci nevyřešil dobře a jeho střelu gólman vyrazil. Následoval roh, který domácí odvrátili ke Kubovi Kotáskovi, který chtěl rozehrát zpět do kraje na Mikiho Kováče, ale přihrávka byla nedůrazná. Soupeř ji zachytil a na dvě přihrávky se dostal před naši branku. Náš brankář Honza Fusek do souboje o balón nešel rukama, ale nohou, míč se odrazil zpět k útočníkovi domácích a ten neměl problém zakončit do odkryté branky – 1:0. Hra byla nadále vyrovnaná, spíše bych řekl, že jsme byli v poli lepší, ale nedokázali jsme to zúročit. Zato domácí v 17. minutě udeřili znovu. Opět po nenápadné akci z pravé strany, střela na vzdálenější tyč – 2:0. Hra našeho mužstva i po druhém gólu byla dobrá a bojovná, upustili jsme od dvou defenzivních záložníků, ale do poločasu opět, jako přes kopírák, skórovali hosté – 3:0. Ve druhém poločase byla aktivita opět na naší straně, ale po deseti minutách jsme opět inkasovali 4:0. Kluci se nevzdávali, bojovali a co hlavně, hráli pořád fotbal, na který se dalo dívat. Vytvořili jsme si další dvě až tři tutové šance, které jsme neproměnili.

Myslím, že i po výsledkově jasném zápase, nemohu udělat nic jiného, než kluky pochválit. Oproti zápasu s Vřesinou byla bojovnost úplně jinde a fotbalově jsme proti silnému soupeři nezaostali, naopak, dle mého názoru, jsme byli lepším mužstvem. Škoda jen našich neproměněných šancí, to je naše bolest, kterou se pokusíme napravit.

U13

Vítkovice B – FC ODRA 1:0

Hodnocení trenérů Kováče a Chobota:

Dnešní chladné počasí nám body nepřineslo. Ač jsme byli skoro celý zápas lepším týmem z vítězství 1:0 se raduje soupeř. Od první minuty jsme soupeře zatlačili a vypracovávali jsme si šance, velmi aktivní byl křidélník Honza Hrubý, který jakožto ostatní hráči své šance nevyužili, buď chybnou volbou zakončení nebo výbornými zákroky soupeřova brankáře. V prvním poločase jsme soupeře pustili před naši bránu jen sporadicky a střely,  které šly na gólmana nebyly vůbec nebezpečné. Jak jsme skončili první poločas tak jsme aktivně nakročili i do druhého. Střed hřiště včetně obrany se nám dařilo držet a borci v obou poločasech byli lepším týmem. Útočně/obrané duo Robin Gorol a Lukáš Mamula se na středu zálohy střídali a aktivně podporovali útok. Jejich individuální akce - zakončení byli dobré, avšak i tady výborně zasáhl soupeřův gólman.

Jedinou kaňkou na výkonu byly útočné hroty, kde jsme postupně vystřídali pět hráčů a ani jeden, snad s výjimkou Davida Brumli se tam nedokázali prosadit. V závěru celého utkání cca posledních 7' soupeř vycítil už slabší kondici některých hráčů a hlavně po levé a pravé straně se začínal lehce prosazovat. První dvě kloudné akce soupeře nebyli asi dostatečným varováním a tak v úplném závěru v  58 minutě jsme inkasovali. Po závaru, kde se míč několikrát odrazil a soupeř z 12m prostřelil jinak velmi spolehlivého Kristiána Šimíka. Ještě posledních několik vteřin, nám přineslo možnost k zakončení, ale jak už po celý zápas bez sladké tečky v podobě gólů.

Děkujeme borcům za přístup k zápasu a rodičům a přátelům fotbalu za podporu. Už ve čtvrtek nás čeká nelehký soupeř - Hlučín. Na kterého se musíme důkladně připravit.

Městský přebor žáků

U15

FC ODRA B – Malé Hoštice 8:0

Hodnocení trenérů Guřana a Komára:

V tomto kole nás čekal dosud nejkvalitnější soupeř jara, tým Malých Hoštic, který v zimě posílil například o kluky z Kylešovic, na jaře vyhrál dosud každý zápas a porazil například i Třebovice. Proto jsme v nevlídném počasí nastupovali s respektem a kluky jsme na toto upozornili a připravovali.
Zápas byl od začátku opravdu vyrovnaný, ale postupem času jsme získávali převahu a nakonec jsme soupeře zlomili a možná poprvé jsme předvedli kompaktní výkon bez větších chyb a kluci dodržovali to, co jsme je učili. Musíme za tento přístup kluky pochválit, podobně tak poděkovat rodičům, kteří nás přišli, i přes zimní počasí, podpořit.