13. kolo Fortuna MSFL: FC Zlín B - FC ODRA Petřkovice 0:3 (0:1)

Napsal uživatel DuKas dne 29.10.2019 - 07:31

ODRA vstoupila do utkání aktivně a v první pětiminutovce kopala tři rohové kopy, ale ani jeden neznamenal přímé ohrožení zlínské branky. V 8. minutě hlavičkoval nepřesně po centru Tomšů Adamík. Pak se delší minuty nic nedělo, mimo dva ostřejší zákroky, po jednom na každé straně, které hlavní sudí odměnil žlutou kartou. Poprvé si Buček sáhl na míč ve 21. minutě, nedůraznou střelu z hranice vápna bezpečně kryl. Ve 25. napřáhl z dálky Mládek, jeho povedený pokus domácí gólman vyrazil na roh. Ve 30. minutě padl první gól, kdy Plesník vyvezl míč, našel kolmicí mezi obránci naběhnuvšího Tomšů a ten přízemní střelou přesně zakončil – 0:1. Za dvě minuty opět zasahoval Buček, kdy udržel v rukavicích přímý kop domácích. Ve 40. minutě vedl nakrátko rozehraný roh k závaru před domácí brankou, domácí obrana nebezpečí odvrátila. Za dvě minuty zkoušel z velké dálky pozornost domácího gólmana Moučka, ale nezamířil přesně. Poslední minuta první půle mohla přinést vyrovnání, domácí ale velkou šanci dva na jednoho naštěstí pro nás nevyužili, dokonce ani nezakončili. Do kabin tak odcházela ODRA spokojenější. Druhá půle začala opatrně, vzruch přinesla 55. minuta, kdy souboj Moučky s domácím gólmanem vypadal pro našeho hráče docela nebezpečně, Ondřej se ale brzy oklepal. Že je zcela v pořádku ukázal o čtyři minuty později, akci z pravé strany potáhl Wala, nahrál do gólovky Tomšů, toho ještě domácí gólman skvěle vychytal, ale k odraženému míči se dostal právě Moučka a zvýšil vedení ODRY – 0:2. V 62. minutě zastavil nebezpečně vypadající výpad domácích dobrým obranným zákrokem Honiš. V 65. minutě vystřídal střelce druhé branky Moučku Neumann. Krátce po svém příchodu na hřiště se mu žlutilo před očima po stažení domácího hráče. Domácí Zlín byl v těchto pasážích aktivnější, ale naše obrana dokázala mnoho pokusů ohrozit branku Bučka zablokovat. V 71. minutě se na hřiště dostal Szotkowski namísto Waly. Za tři minuty minul v nadějné pozici po zpětné Tomšů Neumann. Definitivně utkání rozhodla 82. minuta, to když centr Strakoše prošel celým vápnem na zadní tyč, kde číhal Tomšů a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 0:3. Vzápětí Tobiáš střídal Adamíka. Po minutě to zkusil z 20 metrů, střela mu ale nesedla. Domácí mohli korigovat v 85. minutě, výborný zákrok předvedl Buček a nedovolil domácím ani čestný úspěch. Naši hráči domácím dovolili ještě jednu tutovku, ale ani tu se jim nepovedlo proměnit, a tak si ze Zlína odvážíme zasloužené tři body.

FC Zlín B - FC ODRA Petřkovice 0:3 (0:1)

Branky: 30. Tomšů, 59. Moučka, 81. Tomšů

Sestava FC ODRA: Buček – Moučka (65. Neumann), Wala (71. Szotkowski), Dziuba, Tomšů, Sporysz (C), Plesník, Mládek, Adamík (82. Tobiáš), Strakoš, Honiš

Náhradníci: Neumann, Tobiáš, Szotkowski