Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Ohlédnutí za úspěšnou sezonou A týmu v MSFL, která se zapíše do klubové historie

Napsal uživatel DuKas dne 21.06.2019 - 10:13

Necelý týden uplynul od konce historicky nejúspěšnější sezony petřkovického fotbalu z pohledu umístění A týmu mužů. Zisk neuvěřitelných 60 bodů se skóre 58:35 znamenal konečnou stříbrnou pozici, o bod za postupující Líšní a o lepší skóre před bronzovým Frýdkem-Místkem. Kdo by to byl řekl v průběhu podzimu v momentě, kdy tým kosilo jedno vážné zranění za druhým a v jeden moment bylo na listině zraněných až 8 hráčů základního kádru. Vedení týmu ale dokázalo reagovat doplněním kádru. Dalším nepříjemným momentem podzimu bylo ukončení činnosti Ondřeje Smetany v pozici hlavního trenéra po utkání v Dolním Benešově. Taktovku nad týmem převzal do té doby asistent Filip Smékal, kterému pak v jarní části vypomáhal David Levčík. A nutno říct, že Filip zvládl náročnou roli skvěle, o čem svědčí konečný výsledek. Po podzimní části nám patřila čtvrtá pozice se ziskem solidním 26 bodů. V čele byla po podzimu s velkým náskokem Líšeň, a nikdo nepochyboval o tom, že si suverénně dokráčí k triumfu v soutěži. To ale nikdo netušil, co přinese jarní část. Ale zpátky k našemu týmu. Před zahájením zimní přípravy se dala zdravotně dohromady většina zraněných, a společně s nově příchozími hráči se před jarní částí vytvořila velmi silná parta, která chtěla trápit soupeře a prát se o pozice v první pětce. Velmi důležitý byl ostrý start do jarní části a dvě důležitá domácí vítězství s Hodonínem a Uničovem, které hráči následně potvrdili i výhrou v Otrokovicích. Pak přišel nečekaný direkt doma s Vyškovem, který se ale na týmu nepodepsal. Reakcí byl suverénní výkon a výhra v derby v Hlučíně. Další drobné zaváhání a ztráta s Benešovem opět kluky namotivovala, a výsledkem byly výhry s aspiranty na postup na jejich hřištích v Kroměříži a Líšni. To už se ODRA dostala do úplné špičky a po Líšni byla bod od prvního místa. Po dalším vítězství s Velkým Meziříčím již vystoupala na stupínek nejvyšší a poprvé v historii tak nastupovala k utkání MSFL jako její lídr. Vedoucí pozici udržela ještě po dalším kole a vítězství v Novém Městě na Moravě. Poté následovalo nešťastné utkání s Rýmařovem, které se nepovedlo a před následujícím utkáním ve Frýdku-Místku se situace vykrystalizovala tak, že šlo o boj o první místo v tabulce. To lépe zvládl F-M a zaslouženě zvítězil. Po dvou porážkách tak naše ODRA šla do posledních tří kol ze čtvrté pozice. Poslední tři utkání bravurně zvládla bez ztráty bodu, a tak dramatický závěr sezony rozhodlo až poslední kolo, ve kterém si Frýdek-Místek neuhrál postup v Hlučíně. V tabulce jej tak přeskočila jak Líšeň, tak i naše ODRA. Famózní sezona petřkovických barev. Jarní část tak skončila ziskem 34 bodů. Na závěr trocha statistických údajů.

Naše ODRA měla vyrovnanou bilanci, co se týče utkání v domácím prostředí a venkovních utkání. Zatímco zisk 29 bodů na domácím hřišti stačilo nakonec na 5. pozici v celé MSFL, zisk 31 bodů venku byl nejvyšším v celé soutěži.

Nejlepší střelci

1

 Marek Szotkowski

  14

   8. v celé MSFL

2

 Radovan Lokša

  11

   16. v celé MSFL

3

 Marek Neumann

  7

    31. v celé MSFL

 

Nejvíce odehraných utkání

1

  Marek Neumann

  29

2

  Martin Sporysz

  28

3

  Dominik Smékal

  27

 

  Marek Szotkowski

  27

 

  Radim Plesník

  27

 

  Lukáš Kania

  27

 

Nejvíce odehraných minut

1

  Martin Sporysz

  2448

2

  Radim Baranek

  2397

3

  Michal Velner

  2310

 

Nejvíce ŽK

1

  Radim Baranek

  10

2

  Michal Velner

  9

3

  Dominik Smékal

  7

 

Snad jediným smutným momentem sezony je, že se tohoto úspěchu nedožil čestný předseda klubu, pan Zdeněk Kresta st., který si ale jistě „tam nahoře“ úspěch v klidu užívá, protože patří i jemu za celoživotní lásku a přinos pro náš klub.

DuKas

kategorie