Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

24. kolo Fortuna MSFL: SFK Vrchovina - FC ODRA Petřkovice 1:2 (0:1)

Napsal uživatel DuKas dne 12.05.2019 - 19:00

SFK Vrchovina - FC ODRA Petřkovice 1:2 (0:1)

Branky FC ODRA: 5´ Ptáček, 59´ Lokša z pen.

Sestava FC ODRA: Godula - Velner, Honiš, Plesník, Neumann, Ptáček (69´ Moučka), Baranek, Smékal, Kania, Szotkowski (45´ Tomšů), Lokša (84´ Mládek)

Náhradníci: Ognjanov - Sporysz, Tobiáš

Utkání v Novém Městě bylo posledním z programu 24. kola, a tak již před utkáním bylo jasné, že vítězství ODRY by  znamenalo osamostatnění se na čele tabulky. ODRA začala utkání aktivně, z prvního rohu ještě nezapršelo, ze druhého už ano a zcela volný Ptáček již neměl problém dotlačit míč do sítě - 0:1. Gól naše hráče uspokojil a domácí postupem času přebírali iniciativu. V 18 a 20 minutě dvakrát zahrozili, vyrovnat se jim ale nepovedlo. V závěru první půle musel vytáhnout výtečný zákrok Godula. Do druhé půle nahradil Tomšů Szotkowského a právě tento hráč byl v 59 minutě v pokutovém území faulován a následovala penalta. Tu s přehledem proměnil Lokša a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuté. Opak byl pravdou, domácím se totiž velmi rychle povedlo snížit, teč domácího Dudy směřovala přesně k tyči - 1:2. Dalším důležitým momentem byl souboj Ptáčka s domácím gólmanem, po kterém hlavní rozhodčí odpískal další pokutový kop, po konzultaci s pomezním jej ale odvolal. Rozhodnout mohl nedlouho před koncem Lokša, který uklidil Kaniovu zpětnou přihrávku, gól ale pro offside neplatil. Drama tak vrcholila v nastaveném čase, kdy domácí málem po rohu srovnali, míč skončil těsně nad břevnem. Poté přišla ještě jedna šance domácích, ale ani ta vyrovnávací brankou neskončila, stejně tak jako závěrečná střela Smékala. ODRA se tak ujala vedení v soutěži o 3 body před trojicí následovatelů. V příštím kole v sobotu 18.5. od 10:15 hod. hostíme na domácím hřišti Rýmařov.