19. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – MFK Vyškov 0:5 (0:4)

Napsal uživatel DuKas dne 08.04.2019 - 13:41

Krutou ráno zasadili hráči Vyškova petřkovickým fotbalistům. Utkání bylo rozhodnuto již ve 32´ minutě, kdy na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 0:4. Úvod utkání ale takovému průběhu nenasvědčoval. Domácí ODRA byla o něco aktivnější a důraznější, několik povedených křídelních akcí hasili zadáci, či gólman Vyškova na poslední chvíli. Černý scénář se začal naplňovat ve 13 minutě, kdy si slabší chvilku vybral domácí Godula, který neodhadl odskok míče a hostující Klesa již měl úkol více než snadný – 0:1. Vyrovnání mohl záhy zařídit Velner, jeho chytrý dalekonosný volej skončil na břevně již bezmocného Šustra. Ve 26 minutě přišla další smolná chvilka domácí obrany, kdy střelu Lahodného tečoval za záda Goduly Plesník. Za další dvě minuty bylo ještě hůře, na centr zleva si naskočil nehlídaný Vintr a poslal Vyškov do třígólového vedení. Zmar domácích dokonal opět po nedůrazu v bránění rohového kopu Djeleu a bylo po zápase. Tímto výsledkem skončila první půle. Vyškov ani za vysokého vedení neubral, pořád aktivně napadal a dělal ODŘE problémy. Našim hráčům se nic nedařilo, Barankově nadějné střele na zkorigování výsledku stála v cestě tyč. Ta pomohla v jednom případě i Godulovi, další šance na obou stranách zneškodnili gólmani. Vyškov si odvezl zasloužené vítězství a přihlásil se tak do boje o špičku soutěže. Naopak ODRA má před derby v Hlučíně o čem přemýšlet, věřme ale, že šlo o ojedinělý výbuch, který přiměje hráče opět se vrátit k výkonům ze začátku jarní části.

FC ODRA Petřkovice – MFK Vyškov 0:5 (0:4)

Sestava FC ODRA: Godula - Velner, Honiš, Plesník, Sporysz, Ptáček (46´ Neumann), Mládek (40´ Szotkowski), Baranek, Tomšů, Kania (46´ Smékal), Lokša

Náhradníci: Ognjanov - Moučka, Tobiáš