Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Představujeme kádr A týmu pro podzimní část Fortuna MSFL - soutěžního ročníku 2018/2019

Napsal uživatel DuKas dne 02.08.2018 - 09:41

O víkendu bude zahájen další ročník Fortuna MSFL, pro petřkovickou ODRU půjde od postupu do třetí nejvyšší soutěže o třetí ročník v řadě. V létě se opět událo celkem dost změn, proto Vám nyní představíme kompletní kádr pro podzimní část a blíže se zaměříme na nováčky v našem dresu.

Hráčský kádr:

Brankáři: Lukáš Godula, František Chmiel

Obránci: Martin Honiš, Radim Plesník, Martin Sporysz, Leoš Švancer, Vojtěch Polášek

Záložníci: Radim Baranek, Adam Rychlý, Ondřej Ficek, Marek Neumann, Lukáš Regec, Jakub Ptáček, Dominik Mládek, Patrik Chlopek, Dominik Smékal

Útočníci: Lukáš Kania, Radovan Lokša

Realizační tým:

Trenér: Ondřej Smetana

Asistent trenéra: Smékal Filip

Vedoucí týmu: Tomáš Urbančík

Masér: Slavomír Cirkl

Změny v kádru před sezonou:

Odchody: Radim Wozniak, Zdeněk Staněk (oba přestup do 1. BFK Frýdlant n.O.), Martin Václavík (UNIE Hlubina), Mario Latocha (FK Bohumín), Filip Chvěja (FC Dolní Benešov), Marek Szotkowski (ukončení hostování), Roman Holiš (MFK Vítkovice), Patrik Rubý (ukončení hostování z FC Dolní Benešov)

Příchody: Ondřej Ficek (přestup z Německa), Adam Rychlý (hostování z SFC Opava), Dominik Mládek, Lukáš Kania, František Chmiel (hostování z FC Baník Ostrava), Radim Plesník (přestup z HFK Olomouc), Patrik Chlopek (přestup z MFK Havířov)

 

Představení nováčků:

František Chmiel - mladý brankář začal svoji kariéru v Českém Těšíně, odkud v roce 2009 zamířil do MFK Karviná. V roce 2013 pak do FC Baník Ostrava. V sezoně 2015/16 odehrál v první lize 6 zápasů. Následující sezonu hrál za juniorku. V sezoně 2017/18 odchytal jeden zápas proti SK Slavia Praha, kdy střídal zraněného Martina Šustra. V lednu 2018 zamířil na půlroční hostovaní v MFK Vítkovice, odkud přichází k nám.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 1

Patrik Chlopek – 20ti letý krajní záložník působil v minulé sezoně v divizním Havířově, se kterým se do posledních kol pral neúspěšně o postup do MSFL. Tuto soutěž si tak zahraje až v našem dresu. Jeho předchozími působišti v mládežnických kategoriích byli Vítkovice, FC Baník Ostrava, HFK Olomouc.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 15

Dominik Mládek – 21letý záložník působil v loňské sezoně v juniorské lize v dresu FC Baník Ostrava, předtím působil také v Karviné, Vítkovicích a dříve i Hlučíně. Hráč středové řady s konstruktivní rozehrávkou bude nabírat první zkušenosti v mužském fotbale.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 14

Adam Rychlý – teprve 19ti letý defenzivní záložník je schopný hrát i na pozici stopera. Začínal v Oldřišově, odkud se brzy přesunul do Opavy, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Adam si připsal i jeden start za reprezentaci do 18 let. V loňské sezoně působil v rezervním celku slezského FC v Divizi.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 16

Ondřej Ficek – třicetiletý záložník by měl do týmu přinést zkušenost a kreativitu, v minulosti prošel ligovými týmy jako SFC Opava, FC Baník Ostrava a MFK Karviná. Na kontě má 4 prvoligové starty a 115 druholigových startů. Před svým odchodem do Německa působil v Mikulovicích. Do ČR se vrací po 5ti letém působení v Německu, kde hrál za tým TuS Erndtebrück 1895.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 4

Lukáš Kania – 21letý křídelní útočník/záložník začínal v Hlučíně, odkud se před FC Baník Ostrava dostal do MFK Karviná. V uplynulé sezoně působil v juniorské lize v dresu FC Baník Ostrava. Předností subtilnějšího křídelníka je rychlost a dobrá práce s míčem.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 10

Radim Plesník – 21letý rodák z Kelče a odchovanec FC Baník Ostrava působil v minulé sezoně v dresu HFK Olomouc, nastoupil tedy i proti našemu týmu. Urostlý stoper by měl zalepit díru po odchozích stoperech. Před ochodem do HFK Olomouc to zkoušel i v Karviné.

V sezoně bude nastupovat s dresem číslo: 17

DuKas

kategorie