Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

FC ODRA INFORMUJE

Napsal uživatel RoHol dne 17.12.2017 - 20:25

Vážení sportovní přátelé, tak už máme další rok za sebou a chtělo by se rekapitulovat. Nějak se mi nechce vracet do minulosti a psát, kolik utkání odehrála mládež, kolik A tým a kolik jsme absolvovali akcí. Vždyť spousta občanů Petřkovic se přímo těchto akcí účastní. Nikdy bohužel asi nebudeme velcí jako např. FC Baník Ostrava, ale když se má člověk učit, tak od těch nejlepších, nač být skromný. Ač nejsem jejich fanoušek, moc se mi líbí motto Barcelony, které zní: „FCB je více než klub.“ Když dokážeme pobláznit přes 150 mladých fotbalistů a mít účast přes 250 fans na zápas A týmu, věřím, že dokážeme více. Priorita našeho klubu je vychovat slušného člověka a učit ho odmala fair play, že základ je pozdravit a taky vážit si minulosti. Např. Zdeněk Kresta, který oslaví 3. ledna 2018 80 let a byl dlouholetým předsedou klubu, vykonal pro Odru spoustu výborných věcí, a možná kdyby nebylo jeho, dnes není o čem psát. Je úžasné pozorovat, když Václav Foltýnek dostane hobla od 40letých chlapů, kteří si váží svého trenéra ještě z dob dorostu.

Proto se FCO snaží pořádat akce a taky s nimi pomáhat, např. 4. vánoční sbírka pro dětské oddělení nemocnice ve Vítkovicích, která proběhne 19. 12. 2017. Další akce: • 23. 12. – od 8:00 hod. VÁNOČNÍ TURNAJ na „umělce“, • 1. 1. – novoroční výšlap na Landek ukončený na hřišti horkou zelnou polévkou, • 20. 1. – 7. fotbalový ples, který bude opět vyprodán, • 5.–6. 5. – 8. ročník Landek cup, • 15. 6. – Itálie (někteří členové půjdou trénovat, někteří se budou opalovat), do 30. 1. se odevzdávají paní Dulaiové zálohy.

Při psaní těchto řádků náš vynikající trenér Lumír Silber zkolaboval a nebýt Pavla Kornera a Tomáše Čočka mohlo dojít k nejhoršímu. To jsou opravdoví borci a vše, co jsem tady napsal, je až na druhé koleji. Věříme, že Lumír vyhraje, protože je to bojovník od narození. Až potom si člověk uvědomí, že zdraví je to nejdůležitější, co člověk může mít. Proto a zvlášť dnes to nezní jako fráze. Přeji jménem FCO všem hlavně zdraví a pohodu nejen v době vánoč- ních svátků, ale po celý příští rok.

Za FC Odra Roman Holiš