Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 02.10.2024 - 08:48

Branky: Hýbl, Charitonidis

Sestava: Kilian – Rišica, Ulmann (2‘ Charitonidis), Pinkava (K), Holenka (46‘ Hýbl), Cigán, Knop (80‘ Kaňa), Lacina, Štirba, Tomášek, Važík (80‘ Horský)

Náhradníci: Návrat, Hojecký

Hodnocení trenéra Herolda:

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a hned v první minutě jsme šli sami na brankáře VP, ale šanci jsme neproměnili. Soupeře jsme nutili napadáním k chybám, ale místo toho abychom další dvě tutovky proměnili tak jsme v 23‘ inkasovali z rohu. Snažili jsme se být stále aktivní, vytvořili si další dvě příležitosti, ale ani jednu jsme neproměnili. Soupeř hrozil zejména po pravém křídle a ze standartních situací. Místo toho abychom vedli poločas 0:3, 1:5 tak jsme šli do přestávky s jednobrankovým deficitem.

O přestávce jsme si řekli, že budeme stále aktivní a góly přijdou. Hra se po změně stran trochu vyrovnala. Vytvořili jsme si další dvě šance, ale opět jsme je zahodili. V 58‘ jsme byli opět potrestání z rohu a soupeř šel do vedení 2:0. Hned po rozehrání jsme se krásnou akci dostali na dostřel. V 60‘ jsme snížili na 2:1. Vzápětí v 61‘ po rozehrání jsme presinkem získali míč a utkáni srovnali na 2:2. Pak jsme si vytvořili ještě jednu příležitost, ale tu už jsme neproměnili. Naopak jsme v 74‘ inkasovali na 3:2 a opět z rohu. Do konce jsme měli ještě jednu šanci na vyrovnání. Bohužel v tomto utkání jak již v mnoha nás trápí proměňování šancí a to i 100% kdy jsme sami před brankářem. Naopak jsme tři branky inkasovali z rohových kopů.

FC ODRA – Slavia Opava 1:0

Branka: Lacina

Sestava: Návrat – Ryšica, Petruška, Pinkava (K), Svoboda (65‘ Hýbl), Lacina (85‘ Kaňa), Cigán, Štirba (65‘ Knop), Tomášek, Horský (56‘ Važík), Charitonidis

Náhradník: Kilian

Kluky jsem upozornil a sami to věděli, že Opava minulé kolo překvapivě vyhrála v Bohumíně. Začátek utkání byl nervózní a hrálo se převážně mezi šestnáctkami. V první půli jsme měli několik příležitostí, ale jak je naším zvykem tak jsme je nevyřešili dobře a do poločasu se šlo za stavu 0:0.

O přestávce jsem po hráčích chtěl, ať jsou více důrazní při napadání. Tímto jsme soupeře donutili k chybám a vytvořili si nějaké šance, dokonce zazvonila i tyč. Gól na 1:0 jsme dali až v 75‘ po tlaku. Do konce utkání jsme měli ještě příležitost skóre navýšit, což se nám bohužel nepovedlo.

Hodnocení trenérů Chobota a Kováče:

Dnešní mistrovské utkání hrané na náhradním hřišti v Hlučíně nás zastihlo ve stejné formě jako poslední náš trénink v Markvartovicích. Hráči se na hřišti hledali, většina z nich byla bez pohybu a předvedeným výkonem se nezmohli na odpor. I když už to nebylo tak zakřiknuté od první minuty jako proti Polance nad Odrou, přesto se kluci minimálně 20' rozehráváli. Můžeme vyzdvihnout pár kombinačních akcí po zemi, kdy kluci na jeden dotek vyšachovali hned tři až pět hráčů. Ke škodě to bylo jenom párkrát za celý zápas. Chybí nám zatím herní praxe, ale bohužel se u kluků projevuje i chybějící tréninková minutáž, kterou měli nabrat přes prázdniny. Nejvíce nás trápí to, že některým hráčům chybí chuť do hry, což doufáme, že se změní. Další skutečností je, že někteří kluci zatím hrají hluboko pod svými možnostmi, mezi nimiž jsou hráči, kteří by měli být lídry týmu....V příštím týdnu máme dvě tréninkové jednotky na zapůjčeném hřišti v Markvartovicích, mezi ně se ještě vklínil odložený zápas s Bohumínem. Aktuálně Bohumín okupuje příčku před námi pouze o skóre, takže boj o 6 bodů!!

Rodičům děkujeme za podporu a dopravu hráčů na mistrovské utkání.

Slavia Opava – FC ODRA 4:0

Po velmi nepodařeném výkonu v Bohumíně jsme zavítali na hřiště Chlebičova, které momentálně využívá Slavia Opava, která na tom je podobně jako my ( spíše hůře), která měla významně zatopený celý  fotbalový areál. Vzhledem k počtu obdržených branek, jsme sáhli ke změně v rozestavení a asi můžeme dodat, že toto nám sedí více, než to v předchozích utkáních. Od začátku utkání hráli naši kluci aktivně, nasazení a bojovnost oproti zápasu v Bohumíně byla úplně na jiné( daleko vyšší ) úrovni.  Jak už bývá od začátku sezóny našim folklórem, rozhodují o našich špatných výsledcích hrubé individuální chyby, že kterých  se už nedokážeme otřepat. V zápase jsme měli několik hezkých kombinačních akcí, které ale nevedly k vytouženým brankám, kdy jsme kolikrát volili špatné řešení či jsme váhali v zakončení. Velkou pochvalu za dnešní utkání si od nás trenérů zaslouží Michal Drobec, který ukázal perfektní fyzický fond a perfektní práci s míčem. Borcům dnes děkujeme za výkon, kdy soupeři z Opavy byli vyrovnaným soupeřem. Od tohoto výkonu se musíme odpíchnout a posbírat nějaké bodíky do konce podzimní části sezóny. Děkujeme rodičům za podporu v hledišti. Zítra začínáme už na svém domovském hřišti připravu na další mistrovské utkání.