Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 28.08.2023 - 10:39

Branky: 6' Lacina, 23' vlastní

Sestava: Lech (46') - Petruška (3'), Ulmann, Pinkava (C), Holenka (88), Raška, Ondo (46'), Lacina, Horský, Bína, Važík

Náhradníci: Kilian (46'), Rišica (3', 85'), Svoboda (46'), Zapletal (85'), Šidla (85')

Hodnocení trenéra Herolda

Hra byla od začátku v naších rukách (nohách). Už ve 2 minutě jsme vstřelili regulérní gól, kdy se míč od břevna odrazil za brankovou čáru. Pomezní rozhodčí praporek nezvedl, i když stál v dobrém postavení a míč za brankovou čárou musel vidět. Hlavní rozhodčí, který stál cca 20 m od branky, nemusel míč za brankou čárou vidět. Hráče jsem uklidnil a řekl jim, aby se soustředili na sebe, což se vyplatilo. V 6 minutě vsítil branku Lacina. Stále jsme pokračovali v nastoleném tempu hry a připravili si další příležitosti. V 23' jsi po tlaku domácí vstřelili po přízemním centru Važíka vlastní gól. Hra v prvním poločase, měla ještě jakž tak nějaké parametry, i když i už tam se začala hra trochu kouskovat.

Druhý poločas už neměl s fotbalem moc společného. Hra byla hodně kouskovaná a my se nemohli dostat pořádně do tempa.

Hráči obou mužstev byli hodně napjatí, k čemuž velmi přispěl domácí trenér, který od první minuty neustále komentoval výroky rozhodčího a pokřikoval na hráče obou mužstev. ☹️

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly

První utkání sehrála kategorie U15 A ve Vřesině. V prvních utkáních nového ročníku nikdo neví, jak na tom ostatní mužstva jsou, protože starší ročníky odcházejí do mladšího dorostu, hráči přecházejí mezi týmy na přestup, takže jsme nevěděli, co od soupeře čekat. Náš tým je naopak konsolidovaný, velká většina hráčů hrála krajský přebor již minulý rok a doplnili jsme kolektiv jen o Davida Salgu a kluky s U13. I dle výkonů na soustředění mohl panovat mírný optimismus.

Samotné utkání se od počátku odehrávalo dle našich not. Kluci drželi balón, snažili se kombinovat po zemi a často zakončovat. Soupeř z počátku vzdoroval, stíhal s našimi hráči běhat, ale postupem času fyzicky odcházel. Ve 20 minutě skóroval Tobiáš Kočí a hned za 3 minuty zvýšil naše vedení krásným přímým kopem Tomáš Salga. Od této chvíle jsme měli utkání zcela ve své moci a když těsně před poločasem zvýšil na 3:0 debutant Nathan Sikora, bylo, dá se říct, rozhodnuto.

Druhý poločas začal tak, jak první skončil. Opět jsme drželi míč a soupeře nepouštěli, až na výjimky, do hry. Ve 38 minutě si po našem rohu a následném závaru vstřelila Vřesina vlastní gól. Poté již naše hra začala být poznamenána uspokojení z výsledku a hráči začali hrát více individuálně a taktické pokyny již nedodržovali na 100%. I tak jsme měli další šance na zvýšení skóre, ale ty jsme neproměnili. Hlavně Tobiáš Kočí, který v 54. minutě vsítil náš pátý gól, měl určitě další 3 šance na hattrick. Konečný výsledek se zastavil na skóre 6:0, když poslední gól zaznamenal další z kluků z ročníku 2010, a to Kryštof Guřan.

Dobrý vstup do sezóny nás těší, ovšem hned 30.8. nás čeká další soupeř z Ostravy – Jih, kde bychom měli úvodní výsledek potvrdit.

U13

Vřesina - FC ODRA 1:1

Branka: Chobot

Hodnocení trenérů Kováče a Chobota

V první řadě bychom chtěli poděkovat rodičům za účast a podporu borců.

První mistrovské utkání, se neslo v duchu nervozity a to i nakonec rozhodlo o výsledku.

Do zakončení kluci byli zbrklý a v obraně pár chyb které vedli až k vyrovnání na 1:1.

Snad všem hráčům, otevřelo oči bezzubé mužstvo Vřesiny. Které nic nepředvedlo a i přesto si vezeme jen bod. Zápasu by slušel jiný výsledek, šance na to byly.

Fyzička a práce z balónem, bude denním chlebem v následujících dnech, týdnech, měsících.

Klukům děkuji za bojovný přístup.

A v neposlední řadě první utkání v Městském přeboru starších žáků U15 B

FC ODRA "B" - Malé Hoštice 7:0

Branky: 2 x Plaček, Pinkava, Vykoukal, Večerek, Kunčický, Krátký

Hodnocení trenérů Guřana a Komára

První zápas kluků v nové kategorii, kdy si nově zažívají jedenáctkový fotbal, byl ve znamení dvou rozdílných poločasů.

V tom prvním si vytvořili dostatečný gólový náskok, hráli místy i pohledný fotbal, vytvořili si spoustu šancí a plnili si své úkoly na hřišti.

V tom druhém, kdy nastupovali za příznivého stavu 5:0 a mohli zápas stejnou kombinační hrou dohrát, byli naopak místy nekoncentrovaní, nepřesní a zbytečně nervózní, v závěru pak rovněž trochu docházely síly.

Zápas jako celek hodnotíme pozitivně a kluky bychom za spoustu věcí pochválili, nicméně přijdou těžší soupeři a je stále na čem pracovat.