Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Hodnocení utkání FC ODRA U13 s Bruntálem, 1. FC Porubou B a FK SK Polankou n. O.P

Napsal uživatel DuKas dne 09.06.2022 - 08:57

FC ODRA Petřkovice U13 - Bruntál 3:2

29.5. jsme přivítali na domácím hřišti hosty z Bruntálu. Po dvou porážkách jsme potřebovali zabrat, zvítězit a nabýt zpět ztracené sebevědomí. Ovšem před námi stál soupeř, který nás na podzim jasně přehrál, takže jsme do utkání vstupovali s mírnými obavami. Ovšem chlapci byli dobře naladěni a hned od úvodu bojovali na 100%. V 8. minutě si na dlouhý balón za obranu skvěle naběhl Pawelek a sám tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Ovšem z vedení jsme se neradovali dlouho. Hned za minutu jsme nedostoupili řádně hráče soupeře, který přehodil obloučkem Pyše v naší brance a bylo vyrovnáno. Kluci ovšem bojovali skvěle dále a nic nevzdávali. Utkání bylo poté hodně vyrovnané. Ve 21. minutě jsme dali druhou branku, která jakoby vypadla z oka té první. Nyní však místo Pawelka skvěle obraně pláchl Němec a zakončil se stejným výsledkem. 2:1 a šlo se do kabin. Po změně stran pokračovalo bojovné utkání. V 50. minutě se prosadil Guřan a zdálo se být rozhodnuto. Ovšem za 4. minuty hosté snížili a drama bylo na světě. Kluci ale bojovali jako lvi a vedení udrželi a zaslouženě si po utkání mohli zakřičet vítězný pokřik.

FC ODRA Petřkovice U13 - 1. FC Poruba B  5:1

1.6. jsme z důvodu účasti na turnaji v Břeclavi předehrávali utkání s Porubou. Hráli s tímto soupeřem hned první utkání na jaře, protože jsme ho z důvodu covidu nestihli odehrát na podzim. Toto utkání jsme prohráli 5:1 a měli jsme soupeři tedy co vracet. Navíc dle zpráv z tábora soupeře mělo být B mužstvo doplněno hráči z A mužstva. A utkání se pro nás nezačalo vyvíjet dobře. V 11. minutě jsme po nedohodě obránce a brankáře dostali první branku. Ovšem mužstvo Odry se, jako už po několikráte, semklo a výborným výkonem ještě do poločasu výsledek zásluhou opět skvěle hrajících Němce a Guřana otočilo v náš prospěch. Těsný výsledek po poločase sliboval dramatickou podívanou i v poločase druhém. Prvních 10 minut 2. poločasu bylo ještě nervózních, ale jakmile ve 49. minutě vstřelil třetí branku opět Němec, bylo na hřišti už jen jedno mužstvo. Na konci zápasu ještě soupeře dorazili brankami Guřan a Kotásek a mohli jsme opět slavit vítězství.

Polanka - FC ODRA Petřkovice U13 4:0

Po dvou výhrách v řadě jsme 4.6. zavítali na hřiště Polanky. Stejného soupeře jsme na podzim doma porazili 2:1. Ovšem tento soupeř nebyl až tak stejný. V zimní přestávce mužstvo Polanky posílili hráči Vítkovic a kvalita soupeře se tedy zvedla. Na hřišti to od počátku bylo poznat. Soupeř byl objektivně lepší, ale naši kluci mu nedali nic zadarmo. Rozdílovým hráčem soupeře byl jejich stoper, který byl velmi urostlý a v soubojích odolný, což našim útočníkům dělalo velké problémy. První gól jsme dostali ze střely nestřely, kdy náš brankář lehkou a pomalou střelu nedokázal zastavit na cestě do brány. Do poločasu jsme ještě jednou inkasovali, ale nic nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli průběh utkání zvrátit. Což se i v 2. poločase potvrdilo. Nejprve jsme dostali třetí gól, který byl jako přes kopírák toho prvního. Opět lehká a pomalá střela, kterou gólman Pyš nezastavil. Ke konci utkání kopala po faulu Plačka penaltu, kterou kapitán soupeře proměnil. Nedá se nic dělat, musíme si přiznat, že soupeř byl nad naše síly. Pro kluky by to měl být signál k tomu, že musíme ještě kvalitněji a tvrději trénovat, protože jen tak se jsme schopni kvalitnějším soupeřům vyrovnat.