Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

LANDEK CUP 2022 je za námi, prvenství ve 12. ročníku obhájila SK Řetězárna Česká Ves

Napsal uživatel DuKas dne 06.06.2022 - 13:17

O víkendu 4. a 5. 6. 2022 se pod záštitou starosty městského obvodu Iva Mikulici uskutečnil 12. ročník mezinárodního turnaje starších přípravek LANDEK CUP 2022 za účasti 27 týmů, včetně mezinárodní účasti týmů ze Slovenska.

Sobotní ráno, první hrací den turnaje, nás dost vylekalo počasí, naštěstí déšť ještě před zahájením dopoledního programu ustál. V sobotu probíhali zápasy v základních skupinách A, B, C, D, ze kterých 4 nejlepší týmy postoupily do nedělního odpoledního play off. Méně úspěšné týmy odehráli v neděli dopoledne play out o konečné umístění na 17. až 27. místě.

Patronem turnaje byl současný hráč Baníku Ostrava David Lischka, který se v sobotu v poledne účastnil slavnostního zahájení turnaje a rozdal nespočet podpisových karet a fotek.

V play out skupině se v neděli dopoledne, již za krásného slunečního počasí, nejlépe vedlo bílému týmu FC Baník Ostrava, který v souboji o 17. místo porazil v penaltovém rozstřelu Polanku. Po dopoledním programu následovalo slavnostní vyhlášení týmů na 17. až 27. místě. Neplánovaně byla vyhlášena také cena fair play pro tým Polanky, který ukázal velmi sportovní gesto v utkání s Baníkem.

V neděli odpoledne bylo na programu vyvrcholení turnaje ve formě play off. Šestnáctka týmů bojovala o celkové prvenství. Domácí FC ODRA Petřkovice zazářila v sobotu ve své základní skupině, kterou pod vedením Romana a Jakuba Kusáků se ziskem 13 bodů dokonce vyhrála o bod před Žilinou. V neděli se ji již tolik nevedlo a výsledkem bylo konečné 16. místo. Pro kluky to byla skvělá konfrontace a nové zkušenosti.

Výsledky FC ODRA v základní skupině C: FC ODRA vs. FC Baník b. 1:2, vs. Juventus Žilina 3:2, vs. ŠSK Bílovec 4:0, vs. FK Těrlicko 3:1, 1. BFK Frýdlant n.O. 3:2, vs. Hrachovec 1:1.

Výsledky FC ODRA v play off: FC ODRA vs. MFK Vítkovice 4:8, vs. FC Zlín 0:7, vs. N. Jičín 1:10, vs. Bohumín 0:1.

Mezi nejlepší čtyřku týmů se pavoukem play off propracovala Česká Ves, FC Hlučín, červený tým Bruntálu a MFK Modřice. V souboji o třetí místo byl úspěšnější Bruntál, na Hlučín tak zbylo čtvrté místo. Ve velkém finále se utkal obhájce prvenství z České Vsi s MFK Modřice. Pevnější nervy, lepší formu v závěru turnaje a také zkušenost prokázal tým z České Vsi, který po výhře 5:2 jako vůbec první tým v historii LANDEK CUPU obhájil prvenství. Po finálovém utkání následovalo vyhlášení konečných výsledků a odměnění byli i nejlepší individuální výkony.

Chtěl bych poděkovat celému realizačnímu týmu za skvělou organizaci, rozhodčím za kvalitní řízení utkání, všem partnerům za podporu a v neposlední řadě všem týmům za účast a spolupráci při bezproblémovém průběhu turnaje. Věřím, že s mnohými z Vás se potkáme příští rok při dalším ročníku.

Video z turnaje od Davida Polhoše zde:

https://www.youtube.com/watch?v=n-LWCuy5mwk

Reportáž na regionální TV Hlučínsko zde:

http://www.hlucinsko.tv/2022-06-21-petrkovice-landek-cup-2022.html?fbcl…

Dušan Kašický

FC ODRA

kategorie