Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Změny v kádru A týmu před jarní částí sezony

Napsal uživatel DuKas dne 05.03.2020 - 09:09

Již za pár dní nám po zimní přestávce a přípravě začne jarní část MSFL. Pojďme si říct, k jakým změnám došlo u našeho A týmu, a že jich nebylo úplně málo. Začít musíme u vedení týmu, kdy po úspěšném podzimu odchází trenérský tandem Smetana, Smékal. Ti se rozhodli přijmout nabídku druholigových Vítkovic, kde se budou na jaře snažit o záchranu ve druhé nejvyšší soutěži, a my jim přejeme na cestě za splněním tohoto cíle hodně úspěchů. Hlavním koučem týmu se stal Luboš Adler, který pamatuje jako trenér náš postup do divize. Také Lubošovi přejeme v našich barvách hodně sportovních úspěchů.

Když se podíváme na hráčský kádr, došlo v něm k několika změnám. Dres Odry na jaře již nebude oblékat minimálně čtveřice hráčů, kteří odchází do jiných týmů. Odchod Radima Plesníka na hostování do MFK Vítkovice, kde strávil téměř celou přípravu, je stále v jednání.

Odchody:

Marek Szotkowski – hostování FK Viktoria Žižkov

Antonín Buček – přestup MFK Vítkovice

Vladimír Mišinský – ukončení hostování MFK Vítkovice

Pavel Tobiáš – ukončení hostování FK FOTBAL Třinec

Naopak nově bude náš dres oblékat šestice fotbalistů, které si blíže představíme.

Příchody:

Tomáš Mičola – přestup z SK Dětmarovice

Nejzkušenější z noviců, kterého fotbalové veřejnosti snad ani není potřeba představovat. Bývalý mládežnický reprezentant (byl součástí reprezentačního týmu ČR do 20 let, který na Mistrovství světa hráčů do 20 let 2007 konaného v Kanadě získal stříbrné medaile) začínal v Opavě, odkud se v mládežnickém věku přesunul do Baníku Ostrava, kde se propracoval až do prvního týmu. V roce 2010 zamířil do Francie, kde oblékal dres Brestu. Po návratu se objevil ve Slavii Praha, kde jej však provázela zranění. V roce 2015 se vrátil do Baníku Ostrava. Po zdravotních trablech se na hřiště vrátil v dresu Dětmarovic. V dresu FC ODRA ho uvidíme s číslem 10.

Petr Vavřík – hostování z SK Hranice

Odchovanec Hranické kopané přestoupil v mládežnickém věku do Sigmy Olomouc, ze které následně hostoval v týmech jako TJ Sokol Ústí, SFC Opava, 1. SC Znojmo, HFK Třebíč, Líšeň. Přichází k nám z Viktorie Otrokovice, v podzimní části tedy nastoupil v našem vzájemném utkání. Petr je již taky zkušeným fotbalistou, který zvyšuje konkurenci na pravé straně coby pravý obránce, či záložník. Na drese bude mít číslo 12.

Matěj Praus – hostování z MFK Vítkovice

Odchovanec MFK Vítkovice se po ukončení dorosteneckého věku přesunul do A týmu MFK Vítkovice, kde v loňské sezoně nakoukl do dospělého fotbalu ve druhé nejvyšší soutěži, kde odehrál v devíti utkáních 530 minut. Další zkušenosti bude sbírat tento defenzivní záložník v našem dresu. Matěj přichází na půlroční hostování a bude nosit dres s číslem 11.

Denis Darmovzal – hostování z SFC Opava

Devatenáctiletý kmenový hráč SFC Opava působil v podzimní části v B týmu slezského klubu v divizi. Perspektivní středový záložník přichází sbírat zkušenosti do vyšší soutěže, kde by měl kvalitativně dál růst. Denis přichází na půlroční hostování a na dresu bude mít číslo 15.

Jan Vyklický – hostování z SFC Opava

Stejně jako Denis přichází na půlroční hostování z Opavy i devatenáctiletý gólman Jan Vyklický, který je odchovancem opavské kopané a na podzim nakoukl do divizního B týmu slezského klubu. Jan vytvoří pro jarní část gólmanský tandem s Jakubem Lapešem. Na dresu bude mít číslo 20.

Lukáš Ptáček – hostování z FC Baník Ostrava

Dvacetiletý Lukáš Ptáček strávil dosavadní kariéru v Baníku Ostrava, odkud k nám přichází na půlroční hostování. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi, hrál juniorskou soutěž a na podzim nakoukl i do třetí nejvyšší soutěže v dresu baníkovského B týmu. Rychlonohý pravý záložník zvýší možnosti týmu na pravé straně. Na dresu bude mít číslo 2.

DuKas

kategorie