Report mládeže z minulého týdne

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 04.09.2023 - 11:26

U9 – Memoriál Petra Zoubka

Hodnocení trenérů Laciny a Kusáka:

Dne 2.9.2023 se kategorie U9 zúčastnila fotbalového turnaje "Memoriál Petra Zoubka", který se odehrál v Ludgeřovicích. Turnaj odehrálo celkem 8 týmů, přičemž v každém týmu startovali hráči narozeni v roce 2015 a mladší. Dle propozic si však každý tým mohl zařadit do družstva 3 hráče ročníku 2014. Byli jsme jediný tým, který tuto možnost nevyužil a startovali jsme s nejmladšími kluky. Tomu odpovídá i celkové poslední 8 místo. Přesto hodnotím turnaj pozitivně s ohledem na zjištění, v čem máme rezervy a na čem musíme pracovat. Kluky musím pochválit za snahu, přístup a celkové chování na turnaji. Pro všechny to byl dlouhý den, ale myslím si, že vydařený. Jako zajímavost musím napsat, že nejlepší hráč turnaje byl ohodnocen dárkem, který poslal z Anglie fotbalový reprezentant Vladimír Coufal. Cenu na místě osobně předali rodiče Vladimíra Coufala a nejlepší hráč se pojede podívat s doprovodem do Anglie na zápas West Ham x Everton.

U11

Hlučín – FC ODRA 13:6

První zápas sezóny, pro většinu nově tvořeného týmu U11, také zkušenost s 5+1 fotbalem. Kluci to zvládli se ctí a byli vyrovnaným soupeřem ve všech ohledech. Bohužel v našem případě šlo o špatnou koncovku, protože ze hry a šancí jsme měli více než soupeř.

FC ODRA “B“ – Klimkovice 18:3

Zápas jsme měli celou dobu v naší režii, z naší strany nabídl spoustu hezkých akcí a gólů. Soupeř byl snaživý a hrál až do konce, všechna čest. Bohužel z naší strany došlo velice brzo k uspokojení s výsledkem. Na tom ještě musíme zapracovat.

U13

FC Odra – Vítkovice “B“ 4:1

Branky: 3 x Chobot, Varga

Do zápasu proti MFK Vítkovice jsme opět vstoupili aktivně a rychlými kombinacemi se nám podařilo zatlačit na soupeře.

Od začátku jsme se vyvarovali chyb v obraně a to nás drželo na míči, kdy poctivou a aktivní hrou jsme soupeře k ničemu nepustili.

Po 5´se poprvé prosadil Maty Sloník a klukům se o to víc zvedlo sebevědomí a tím kontrolovali hru.

Postupně jsme si připravili několik dalších šancí a do poločasu se nám podařilo navýšit skóre zápasu na 3:0, kdy pověstný hattrick završil Maty Ch.

2. pol. začal nervózně, ikdyž jsme hráče v půli nabádali ať ve své aktivitě pokračují, z této nervozity pramenila spousta ztrát a chyb. Soupeři jsme zbytečným faulem v pokutovém území darovali penaltu, kterou soupeř naštěstí neproměnil díky parádnímu zákroku našeho brankáře (kapitána). Poté se soupeři přece jen podařilo snížit šťastným gólem z dálky na 3:1.

Naštěstí se neopakoval scénář středečního utkání proti OV-Jih a kluci se po inkasované brance uklidnili, i když to už bylo více bojovné a vydřené než 1.pol.

V závěru se ještě prosadil svým první gólem za FCO Petřkovice Sebastián Varga.

Za vítězství 4:1 jsme konečně připsali v tabulce 3 body. To je však jen začátek, teď tyhle tři body budeme chtít potvrdit v následujícím mistrovském utkání a to proti Staříči.

U15

FC ODRA – Ostrava-Jih 3:1

Branky: Salga D., Němec, Salga T.

Hodnocení trenérů Heinze a Čaly:

Dne 30.8.2023 sehrála kategorie U15 A svůj druhý mistrovský zápas s Ostravou Jih. Po předchozím utkání ve Vřesině a vysokém vítězství panoval mezi hráči optimizmus. Jako trenéři jsme hráče nabádali k opatrnosti a varovali je, že každý zápas je jiný a začíná za stavu 0:0. Úvod byl z naší strany stejný jako ve Vřesině, soupeř se snažil běhat a napadat vysoko naši rozehrávku. Měli jsme pár zakončení, které volali po gólu, ale branku jsme stále nemohli vstřelit. Až ve 24. minutě se po jednom ze závarů podařilo vsítit premiérovou branku Davidu Salgovi. Ovšem místo toho, aby nás vstřelená branka uklidnila a dala nám více pohody do kombinace, opět jsme se začali uchylovat k známým zlozvykům. Ať už šlo o přílišné držení míče, nepřesnou kombinaci nebo roztahování hry do šířky. A v neposlední řadě neproměňování šancí…. Těch jsme měli opravdu hodně. Až ve 49. minutě se podařilo vsítit další branku Karlovi Němcovi. Obraz hry se ale poté nezměnil a stále více jsme přistupovali na herní styl soupeře, který se nesnažil mnoho kombinovat a nakopával balóny dopředu. Po jednom z takových nákopů přišla chyba v naší obraně a soupeř v 53. minutě snížil. Chlapci začali být ještě více nervózní a pokračovali v neproměňování šancí. Až v 64. minutě nám dodal klid Tomáš Salga, který skóroval z přímého kopu.

Soupeř typu Ostravy Jih měl u nás dostat 10 gólů a nikdo by se nedivil. Ovšem nedodržování pokynu trenérů opět přispělo k tomu, že jsme vyhráli více bojovností než fotbalovým umem. Přitom víme, že všichni hráči jsou schopni podávat daleko lepší výkony a fotbal hrát dovedou. Snad tedy v dalším utkání ukážeme, že jsme fotbal hrát nezapomněli.

FC ODRA – Vítkovice “B“ 6:0

Branky: 2 x Němec, 2 x Veselský, Kočí, Bechný

Dne 2.9. jsme se utkali s tradičním rivalem z Vítkovic. Tato utkání bývají vždy jak výsledkově, tak emočně vypjatá, proto jsme očekávali velký boj. Vzhledem k utkání vítkovického áčka v Opavě, nemohl náš soupeř počítat z posilami z tohoto družstva.

Do utkání jsme vstoupili již tradičně aktivně a na rozdíl od předchozích utkání se nám podařilo i brzy skórovat. Již ve 12. minutě se prosadil hlavou po rohu z levé strany Karel Němec. Gól nám dodal potřebný klid a za 11. minut jako přes kopírák skóroval z rohu z levé strany, opět hlavou, Lukáš Veselský. A aby se to nepletlo, tak v 30 minutě, opět z rohu z levé strany, opět hlavou, se prosadil znovu Karel Němec. A když za 3 minuty navýšil vedení na 4:0 Tobiáš Kočí, byl soupeř zralý na ručník.

Druhý poločas jsme nepodcenili a vrhli se opět do útoku. Šanci dostali kluci z širšího kádru a rozhodně nezklamali. Stále jsme se drželi své hry a přidali i další branky. Jednu, po sólu z poloviny hřiště, z pozice stopera, dal Lukáš Veselský a druhou, debutant, Adam Bechný.

I když byl soupeř „oslaben“ o hráče A týmu, kluci se drželi pokynů, které jsme si v kabině řekli a bylo to vidět. Samozřejmě, chyby opět nějaké byly, ale kluci jsou na nejlepší cestě se jich vyvarovat.

U15 “B“

Hlubina “B“ – FC ODRA “B“ 3:2

Branky: Pinkava, Kováč Mik.

K druhému utkání nastoupili kluci U15B na venkovním hřišti.

Hrálo se na Hlubině na umělé trávě, kdy hřiště bylo menších rozměrů a tomu odpovídala i hra plná těsných soubojů.

Utkání začali kluci asi s přílišným respektem a po dvou nepozornostech v obraně prohrávali v 11 minutě 0:2.

Zhruba od 20 minuty, jako by si již zvykli na místní podmínky, začali soupeři klást odpor a narušovat jeho rozehrávku.

Tato snaha vedla k několika standardním situacím, kdy jsme po jedné z nich snížili na 1:2.

Bohužel gólem do šatny jsme soupeře nechali odskočit na rozdíl dvou branek.

Druhý poločas byl festivalem neproměněných šancí z naší strany, kdy si kluci svou aktivní hrou a trvalým tlakem opět vypracovali mnoho rohových kopů, přímých kopů a dokonce i penaltu, z které snížili na 2:3.

Závěrečný pokračující tlak, kdy se hrálo téměř stále na soupeřově půli, však k vyrovnání či k obratu nevedl.

Nicméně kluci makali a opět se přesvědčili, že svou bojovností a aktivitou mohou dokázat cokoli.

Za to si vysloužili po utkání slova uznání i od soupeře i pana rozhodčího.

Děkujeme kluků i fandícím rodičům za bojovné fotbalové odpoledne!!

Třebovice – FC Odra 2:3 pen.

Branky: Pinkava, Perdykula

Třetí zápas, na půdě do té doby suverénních Třebovic, jsme začali bez respektu a svou fyzickou nátlakovou hrou jsme dostávali soupeře často do úzkých a nedarovali jsme mu nic zadarmo.

Tato snaha vyústila v první gól a vedení 1:0 pro Odru.

V druhém poločase kluci vyrobili po pár minutách chybu při bránění a bylo srovnáno.

Poté se opět projevila naše slabina a to je bránění (ale i zahrávání) rohových kopů, které nedokážeme zatím řešit s takovou kvalitou jako A tým.

Po jednom z rohů jsme inkasovali na 1:2 a naopak jsme nedokázali několik našich rohů a standardních situací využít.

Nicméně opět se projevila naše fyzická připravenost a zarputilost a soupeře jsme zmáčkli a náš tlak vyústil ve vyrovnání na 2:2.

Tato psychická vzpruha nám pomohla i při penaltách, které se v této soutěži zahrávají za nerozhodného stavu, a naši kluci v nich zvítězili 4:2 a bereme tak další bod navíc.

U17

Horní Suchá – FC ODRA 0:3

FC ODRA – Hlubina 3:1

U19

Horní Suchá – FC ODRA 3:0

Sestava: Lech – Bína, Ulmann, Pinkava, Holenka (77‘), Raška, Rišica (61‘), Charitonidis, Lacina, Horský(61‘), Važík

Střídali: Šidla (61‘), Anders (61‘), Bok( 77‘)

Náhradníci: Kilian, Svoboda, Zapletal

Hodnocení trenéra Herolda

Narazili jsme na soupeře, který každý rok okupuje nejvyšší příčky soutěže.

Zápas se hrál na UT a naším hráčům dlouho trvalo, než jsi zvykli na odskok, první dotek… Někteří hráči vypadali,  jak by do míče kopali poprvé a na umělé trávě se jim špunty kopaček zadrhávaly v granulátu. Hra se převážně odvíjela na naší polovině hřiště, ale soupeře jsme do vyložených šancí nepouštěli.

Druhý poločas měl podobný průběh, ale soupeř jsi zlepšeným pohybem, rychlejším dostupováním, zkvalitněním přihrávek ve finální fázi začal vytvářet šance, které nakonec proměnil. Naši hráči v druhé půli hrozili z brejků, ale ani jeden jsme nedotáhli do konce.

Hráči byli po utkáni pochválení od trenéra a vedoucího mužstva Horní Suché.

FC ODRA – Hlubina 5:2

Branky: 2 x Anders (56‘,85‘), Važík (13‘), Pinkava (41), Lacina (83‘)

Sestava: Lech – Petruška, Ulmann, Pinkava, Rišica (84‘), Raška ©, Charitonidis (84‘), Lacina, Horský (56‘), Bína (2 ŽK,ČK 80‘), Važík (75‘)

Střídali: Anders (56‘), Šidla (75‘), Svoboda (84), Zapletal (84‘)

Nahradník: Kilian

Hodnocení trenéra Herolda:

Zápas se nesl v nervózním duchu, jelikož mezi hráči je rivalita a utkání má nádech takového malého derby.

Ač jsme se už v 13´ dostali do vedení a uklidnili se, dostali jsme opět po naších x chybách rychlý vyrovnávací gól. Hra byla v první půli z naší strany velmi kostrbatá. A ač jsme měli mírnou převahu, gól na 2:1 padl v 41‘ po xtém rohu, kde jsi na dobře kopnutý roh naběhl Pinkava.

V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb, zpřesnit přihrávky a být důraznější. Zároveň jsem hráče nabádal, co obdrželi v prvním poločase žlutou kartu, aby hráli opatrně. Hned ze startu druhé půle, udělá hráč nesmyslný útočný faul u šestnáctky soupeře za druhou žlutou a musí do sprch.

Paradoxně nás to více semklo a vybičovalo k lepšímu výkonu a střídající Anders v 56‘ po pár sekundách na hřišti vstřelil gól na 3:1. Ač nás bylo o jednoho méně, zápas jsme dohráli zkušeně. Branku na 4:1 vstřelil Lacina v 83‘ a na 5:1 zvýšil svou druhou brankou v utkání Andres. Bohužel polevením koncentrace jsme v závěru inkasovali na konečných 5:2.

Hráči zaslouží pochvalu, že i v desíti zápas odehráli dobře. Je třeba ale zapracovat na lepším pohybu hráčů bez míče, rychlejším a správným vyhodnocováním určitých situací.