Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Petřkovický zpravodaj

Napsal uživatel JiLav dne 30.05.2014 - 05:20

FC Odra Petřkovice.

Vážení sportovci, trenéři, vedoucí, rodiče a příznivci mládežnického fotbalu,

dovolte mi, abych se v krátkosti vrátil k tak velké akci, jakou byl mládežnický turnaj v kopané, který proběhl ve dnech 10. - 11. 5. 2014, v našem areálu FC Odra Petřkovice a současně také na hřišti v sousední Lhotce. I letošní 4. ročník mezinárodního turnaje „O POHÁR STAROSTY PETŘKOVIC“, posunul laťku opět o něco výše. Po loňském 3. ročníku, kterého se zúčastnilo 32 týmů, jsme letos přivítali v našem útulném prostředí rekordních 40 mužstev, tj.více než 600 dětí.To číslo je nádherné a jsem rád, že naše obec a náš fotbalový klub se prezentuje obrovskou podporou dětí, která z tohoto turnaje udělala jeden z největších v Evropě v dané kategorii.  Poprvé jsme vhledem k tak hojnému počtu účastníků využili i hřiště ve Lhotce, kde se odehrála v sobotu jedna ze základních skupin turnaje, a v neděli pak zápasy o umístění na 33. až 40. místě. Ponechme stranou urputné souboje, náročnou přípravu a také to, že vítězem turnaje se stal slovenský celek Ružomberok, důležitá byla všestranná spokojenost a hlavně radost všech nejmenších, i když u některých se neobešla bez slziček. O úspěchu a dobrém jménu turnaje svědčí přítomnost medií (Česká televize, rádio Orión, TV hlučínsko), přítomnost starosty obce p. Ivo Mikulici nebo za město Ostrava náměstka primátora p. M. Štěpánka, či za Moravskoslezský kraj náměstka hejtmana p. D. Havlíka a účast takových sportovních osobností jako Václava Svěrkoše, Radka Slončíka, Marcela Ličky , Jana Baránka či našeho borce s ligovými zkušenostmi Radima Wozniaka, kteří se zúčastnili předávání cen vítězným týmům. Radost malých dětí, když jim předával medaile např. „Svěrkoš“, neznala mezí.

Toto sportovní klání se dělá hlavně pro naše děti a za FC Odra Petřkovice poprvé nastoupily dva týmy (celkem 31 hráčů). Naše áčko se umístilo na vynikajícím 16. místě s těmito sobotními výsledky: Viktoria Plzeň 0:4, SK Kravaře 2:2, SK Hranice 4:0, SK Šenov „B“ 6:0, Československá akademie Malacky 0:0, Hukvaldy 2:0, Baník Ostrava 2:0, druhý hrací den už nám takové štěstí nepřálo: Přerov 1:4, Kroměříž 2:4, Bruntál 2:7, Katowice 2:4. TakéAnchor naše B mužstvo se umístilo na krásném 32. místě s výsledky: Ludgeřovice 3:2, Sparta Brno 0:9, GKS Katowice 1:2, Ružomberok 0:3, Vítkovice „B“ 2:1, MFK Ostrava 0:3, Bruntál 1:5. Důležité je, že si naši malí borci zahráli proti týmům s věhlasnými jmény jako je Viktoria Plzeň, Górnik Zabrze nebo GKS Katowice či Brno.

V první řadě chci poděkovat celému realizačnímu týmu, všem rodičům, babičkám, dědečkům a sportovním nadšencům a také všem sponzorům (viz bulletin, který jste dostali do schránek). Myslím si, že sami viděli radost těch nejmenších a museli si říct, že to byla ta správná investice. Za klub mohu říci, že si ohromně vážíme každé pomoci, bez vás by to nešlo. Úmyslně nejmenuji, protože mám obavu, že bych na někoho zapomněl a Zpravodaj bychom museli rozšířit. Dobře si uvědomujeme, že vaše peníze nebo čas by se dal využít i jinak.

Aby toho nebylo málo, chci vás seznámit s tím, co nás dále čeká:

Mladší dorost odjíždí ve dnech 5. 6. - 10. 6.2014 na turnaj do Chorvatska. Většinu nákladů hradí rodiče kluků, ale i tak přispěl na tento výlet klub v čele s předsedou Petrem Tačem  částkou 10 000,- Kč a firma  Jartazzi částkou 3 000,- Kč a taktéž nadšenci (O. Gerlich, J. Holiš a J. Klega) částkou 8 000,- Kč, kterou získali za prodej občerstvení na turnaji. Tento první zahraniční zájezd si vzali na starost a zodpovědnost trenéři O. Gerlich, M. Hill a M. Hefka.  Já pevně věřím, že přes všechny starosti, co s tím mají, budou vzpomínat na neuvěřitelné zážitky.

Dále budeme pořádat fotbalový kemp pro přípravky a to ve dnech od 14.7-17. 7. 2014. Patron kempu je fotbalista FC Baník Ostrava Aleš Neuwirth. Tato akce je pro změnu v režii trenérů přípravek v čele s Františkem Imrichem, Jirkou Lavickým a Mirkem Bodžárem. Kemp podpořili: Milan Vjačka, Karel Piontek, František Imrich.

K  tomu všemu hraje 8 mládežnických a jedna mužská kategorie své soutěže, kde ve většině případů šíří dobré jméno klubu FC Odra.

Za FC Odra Petřkovice

Šéftrenér mládeže Roman Holiš

kategorie