Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Fantastický úspěch starší přípravky!!! Stříbro na domácím silně obsazeném turnaji!!!!

Napsal uživatel RoHol dne 01.09.2014 - 21:36

V sobotu 30. srpna 2014 za nádherného slunečného počasí se na našem stadiónu konal již 4. ročník mezinárodního turnaje „O pohár Petřkovických legend“. Tentokráte byl patronem bývalý hráč Odry, pan Jindřich Gatnar. Za jeho účast a podporu děkujeme!!
Letošní turnaj měl v kategorii starších přípravek největší účast v historii a to 14 týmů. Kvalita byla zaručena, posuďte sami : FC Odra Petřkovice „A“ a „B“ tým, FC Vítkovice, FC Hlučín, JUNOŠPORT Stará Ľubovňa (Slovensko- přijeli k nám až z pod Tater – cca 300 km…), FC Kopřivnice, ŠSK Bílovec, Slovan Havířov, FK Těrlicko, SK Kravaře a další….
Týmy byly rozděleny do dvou skupin po 7, kde odehrály systémem každý s každým celkem 6 zápasů po 13-ti minutách. První 4 týmy postoupily do bojů o 1.-8. místo a týmy na 5.-7.místě bojovaly o konečné umístění na 9.-14. místě. Zde na každý tým čekaly další 3 zápasy, tentokráte se hrálo 1x17 minut.

Tým ODRY „A“ skončil v základní skupině na 3. místě poté, co odehrál zápasy s těmito výsledky:
Výhry nad FC Hlučín 6:0, FC Darkovičky 8:0, Frenštátem p/R. 4:0, remíza 1:1 se Slovanem Havířov a 2 prohry, 0:2 se slovenským týmem Stará Ľubovňa  a 1:5 s FC Vítkovice – v tu chvíli nikdo netušil, že v posledním zápase turnaje se potkáme znovu ….. Naší skupinu bez ztráty bodu vyhrály právě Vítkovice před slovenským týmem, námi a Slovanem Havířov.  Cíl byl splněn…
Náš „B“ tým ve své skupině prohrál všechny zápasy, ale vzhledem k tomu, že tam hrálo spousta nových a i věkově mladších kluků, jsou to pro ně zkušenosti k nezaplacení…. Skupinu B vyhrál tým FC Kopřivnice před TJ Ludgeřovice, na 3.místě skončilo FK Těrlicko a posledním čtvrtfinalistou byl tým SK Kravaře. Nakonec ale naší kluci hrající za B tým v další fázi turnaje 2x vyhráli a skončili na celkovém 12.místě!!!

Výsledky základních skupin určily ČF dvojice a nám přisoudily TJ Ludgeřovice – tzn. místní očekávané derby!!! Všichni jsme se těšili, všichni jsme věřili!!!!
Začátek ale nebyl podle našich představ a rychle jsme inkasovali, záhy bylo srovnáno, ale i hosté opět rychle odpověděli. Jenže kluci ukázali obrovské bojovné srdce a 4 góly v řadě v podstatě rozhodli zápas. Nic na skvělém úspěchu a postupu do semifinále nezměnil ani třetí gól hostů.
Čtvrtfinále : FC Odra Petřkovice – TJ Ludgeřovice 5:3 !!!!

V dalších ČF zápasech si zajistily postup do semifinále FC Vítkovice po výhře nad SK Kravařemi, FC Kopřivnice zdolaly Slovan Havířov a trošku překvapivě i FK Těrlicko, které se Starou Ľubovňou hrály 0:0 a po dlouhém penaltovém představení se radovaly z postupu po výsledku 12:11!!!

1.Semifinále: FC Vítkovice – FK Těrlicko 3:1
Vítkovice po svém vítězství již jen čekaly, kdo bude jejich soupeřem ve finále. Domácí ODRA či vítěz skupiny B, silný tým z Kopřivnice? My věřili, že domácí tým.
Zápas pro nás začal dobře a po brance Martina Petroše jsme se ujali vedení 1:0!! Soupeř v 9.min vyrovnal a zápas začal od začátku, jenže nyní už chybělo do konce jen 8 minut. Obrovské drama další branku nepřineslo a tak se muselo jít na pokutové kopy!!! Adrenalin stoupáááá….
Trenérský tým udělal v tento okamžik změnu a poslal do branky kapitána týmu – Jakuba Foltu. A šlo se na to. Hned první penaltu Kuba chytil a dostal výhodu na naší stranu. Tu umocnil Kuba Kusák, který proměnil 1:0 po první sérii! Druhá série dopadla opačně, našemu brankáři míč škrtl o prsty, nicméně gól padl a Martin Lindner neproměnil. Po 2. sérii 1:1. Kopřivnice proměnily se štěstím i další penaltu a tak náš tým nyní musel vyrovnat, aby se pokračovalo dále. Jakub Folta proměnil 2:2!! Takto se pokračovalo do stavu 4:4, kdy za naše barvy skóroval Martin Petroš a Filip Imrich. A v šesté sérii se lámal chleba. Hostující hráč nedal a stvrdit historický postup do finále mohl Péťa Večerek, kterému se kopat moc nechtělo – tíha okamžiku byla velká. Ale nakonec s přehledem proměnil a poslal domácí tým do nečekaného, ale zaslouženého finále!!!!! V jeden okamžik se hřiště rozdělilo na 2 tábory – jednu velkou kupu těl představovala radost domácích borců včetně trenérů a na druhé straně řeky slz na tvářích kluků z Kopřivnice. Ale to k fotbalu patří.
2.Semifinále: FC Odra Petřkovice – FC Kopřivnice 1:1, 5:4 na penalty

V boji o 3.místo porazil tým FK Těrlicko FC Kopřivnici 2:0 a zaslouženě slaví bronzové medaile!! Gratulujeme!

VELKÉ Finále: FC Odra Petřkovice „A“ – FC Vítkovice 2:5
Odveta za prohru v základní skupině se nám nepovedla a tak soupeř z Vítkovic vyhrál vše a zaslouženě získal pohár za vítězství a také putovní pohár. Hned po minutě se trefil Denis Látal a bylo to 0:1, krátce na to se díky Martinovi Petrošovi podařilo Odře vyrovnat, ale za chvíli to bylo 1:3 poté, co se opět trefil Denis Látal  a s celkovým počtem 20-ti branek se zaslouženě stal nejlepším střelcem turnaje. Domácímu týmu vrátil ještě trochu naděje Jakub Folta, který po rohovém kopu Martina Lindnera prostřelil vítkovického brankáře mezi nohy 2:3! Naděje ale netrvala dlouho a soupeř dalšími 2 zásahy upravil na konečných 2:5. I přesto obrovský dík domácímu výběru, který udělal určitě radost všem příznivcům ODRY!! Vítkovicím gratulujeme!

Ještě jednoho vítězství dosáhl náš tým - Martin LINDNER  byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje!!! Martine, gratulujeme a v tvé píli pokračuj....

Sestava stříbrného týmu : Tomáš Sobek – Jakub Folta, Petr Večerek – Martin Lindner, Martin Petroš, Jakub Kusák, Pavel Motyka, Filip Imrich
Trenéři : Martin Folta, Roman Kusák
Hodnocení trenérů : To, co kluci dokázali, je úžasné! S něčím takovým jsme nepočítali, o to víc jsme si to užívali. Největší a nejkrásnější zážitek jak pro kluky, tak pro nás. Za to, jak kluci do jednoho se rvali za úspěchem, i v nepříznivé situaci – si zaslouží náš obdiv a všech ostatních. Bohužel ke konci nám už i chyběly síly, jelikož jsme měli jen 2 hráče na střídání. Vítězům z Vítkovic gratulujeme!

kategorie