Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Reporty z utkání mládeže z minulého týdne 29.4. – 5.5

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 09.05.2024 - 11:59

Branky: 2 x Horský, Štirba

Sestava: Kilian – Heinz R. (54‘ Hruška), Petruška, Pinkava (K), Bína, Lacina, Raška, Štirba, Hýbl (78‘ Ondo), Horský, Važík (88‘ Bok)

Náhradníci: Lech, Zapletal, Knop,

Hodnocení trenéra Herolda:

V šatně jsme si řekli, že po dvou porážkách už musíme naplno bodovat a nechat na hřišti všechno. Do zápasu jsme vstoupili dobře, drželi míč, vytvořili si jednu příležitost, ale tu jsme neproměnili. Soupeř z prvního protiútoku, první střely na bránu skóroval v 4‘. V dalším průběhu jsme byli stále lepším týmem. Měli jsme několik příležitostí, některé byly 100%, ale bohužel jsme je neproměnili. Opava nás potrestala z ojedinělého protiútoku a zvýšila na 2:0 v 32‘. Kluky jsem uklidňoval, že jsou lepší a gól dáme. V 39‘ jsme snížili na 2:1. I když jsme měli ještě jednu šanci, tak do přestávky jsme šli s mankem jednoho gólu.

V šatně jsem hráče uklidnil, že jsou lepší, jen musíme proměňovat šance, dávat pozor na rychlé protiútoky a vyvarovat se standartek kolem našeho pokutového území. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a hned v 46‘ jsme vyrovnali. I během druhé půle jsme byli lepším týmem, kdy jsme více drželi míč na naších kopačkách. Vytvořili si několik příležitosti a v 62‘ jsme otočili na 2:3. Náznaky šancí, i pár tutovek jsme ještě měli, ale už jsme žádnou neproměnili. Soupeř hrozil jen z přímých kopů a z rohů.

V neděli v 10:00 nás čeká doma Stará Běla, kde jsme na podzim prohráli 1:0, i když jsme hráli skoro celý druhý poločas proti 10 a na jejich polovině.

Foto z utkání od Ivy Návratové.

U17

Slavia Opava – FC ODRA 5:2

Krajský přebor žáci

U15

Krnov – FC ODRA 3:4

Do Krnova jsme jeli po dvou porážkách a bez vstřeleného gólu. Ovšem také s tím, že tyto dvě selhání napravíme a přivezeme 3 body.

Nastoupili jsme sebevědomě, možná až moc. Na domácích bylo vidět, že jsou řádně namotivováni a každý souboj s námi dohrávali, čemuž jsme se těžko přizpůsobovali. Navíc jsme nebyli schopni oplácet stejnou mincí. Takže v 16. minutě po nevyplnění prostoru ve středu hřiště se k odraženému balónu dostal hráč soupeře a trefil přesně růžek branky -  1:0. Ve 20. minutě, kdy jsme stále nebyli schopni pokrýt střed pole, opět vyplaval hráč domácích před šestnáctkou a trefil opět přesně – 2:0. A když o dvě minuty později po chybě ve středu obrany šel útočník na naší branku sám a vstřelil třetí gól, vypadalo to s námi velmi špatně. O půli jsme si vyjasnili chyby a stanovili taktiku do druhého poločasu. Zpevnili jsme střed pole a bylo to hned poznat. A když v 50. minutě snížil Simon Čep, začaly se dít věci. Najednou bylo na place pouze jedno mužstvo. Domácí nestíhali zastavovat útoky vedené po stranách, zvláště vpravo po kombinacích mezi Kováčem a Prokelem. V 53. minutě snížil z našeho pohledu na 2:3 také výborně hrající David Salga a schylovalo se k velkému návratu. Ovšem chvíli poté došlo k faulu v naší šestnáctce a rozhodčí zapískal pro domácí penaltu. Tu ovšem hráč domácích kopnul vedle branky. A tak přišel trest. Po pěkné akci po pravé straně v 67. minutě odcentroval Prokel do míst, kde stál Plaček a ten nechytatelnou ranou vyrovnal. V tu chvíli jsme již hráli na 3 stopery a 3 útočníky. Kluci se nehodlali smířit s remízou a ještě v 69. minutě utekl obráncům Salva a přízemní ranou utkání otočil v náš prospěch.

Kluci byli neskutečně šťastní a trenéři také. Propukla euforie. Kluky je třeba pochválit  a smeknout před tím, jak se v druhé půli semkli a utkání otočili. Ale také si musíme říct, že se do té situace dostali slabým prvním poločasem, kde pokračoval nedůrazný výkon z utkání z Hlučínem. Tohoto se musíme vyvarovat a hrát naplno od první minuty.

FC ODRA – Hlučín 0:9

Po dobrém výkonu proti Vítkovicím jsme narazili na soupeře z nejtěžších – Hlučín. Soupeř, který projíždí soutěží jako nůž máslem a neztratil ani bod… Ale vzhledem k výkonu ve Vítkovicích a také vzhledem k předchozímu pozimnímu výsledku, jsme do utkání vstupovali s hlavou nahoře.

Bohužel nic z toho jsme do utkání nepřenesli. Ani sebevědomí, ani taktiku určenou v kabině. A když během prvních 5 minut inkasujete 3x, tak celá koncepce hry padá. Nastoupili jsme od začátku ustrašeně a hráče soupeře jsme nedostupovali, jako bychom se ho báli. O poločase jsme již prohrávali 0:6 a těžko jsme kluky motivovali ke zlepšenému výkonu do druhé půle. Ta byla o něco lepší, ale i tak jsme inkasovali další 3 branky.

Výsledek ovšem není jen odrazem naší bázlivosti, ale i velmi dobrým výkonem soupeře, který si v některých fázích hry dělal, co chtěl. Je pravdou, že mužstvo soupeře má ambice i ve vyšší soutěži, ale doufali jsme, že budeme moci odejít se vztyčenou hlavou. Výsledek jsme s hráči moc neřešili, měli by si z toho vzít jen to, kam by se při trénincích a následně v utkáních měli dostat. Jak technicky, fyzicky i takticky.

U13

Krnov – FC ODRA 14:2

Po dobře odbojovaném utkání proti Hlučínu jsme herně nedokázali navázat v mistrovském utkání v Krnově. Naopak od první minuty jsme byli horším týmem, bez pohybu a osobních soubojů. Soupeř od začátku diktoval tempo a jednoduchou hrou po zemi přečísloval naše řady, navíc se k tomu přidali chyby obránců, které soupeři ulehčovali postup směrem na gólmana. Ač se brankář snažil sebevíc, spoustě gólů do naší sítě nemohl zabranit. Ani kapitán týmu Robin Gorol nezvedl prapor a nezavelel útoku. Tři ojedinělé šance, které jsme předvedli skončili dvě v síti soupeře. Dnešní utkání budu hodnotit hodně kriticky, jelikož kluci nebojovali ani jako jednotlivci ani jako tým. V posledních 10' dostal v bráně šanci náš nováček Daniel Dvořák, který předvedl i několik dobrých zákroků., ale ani on nezabranil konečnému výsledku 14:2, který byl pro nás ještě milosrdný, jelikož soupeř minimálně 15 gólových šancí nevyužil a 10 čistých gólů sebral dobře chytající Kristián Šimík. Kluci jeden vedle druhého by si měli sáhnout do svědomí a uvědomit si, že s takovým přístupem se nedá hrát! Byla to spíš hra kočky s myší než důstojné mistrovské utkání. Hodně kriticky budu dneska ke všem nováčkům v týmu počínaje Patrikem Sivákem, Dominikem Borovičkou, Davidem Čmielem, ale také už i hráčům kteří mají něco za U13 odehráno. Předvedená hra nebyla na úrovni 3 nejvyšší žákovské ligy. Naopak s takovým výkonem by jsme měli co dělat abychom porazili třeba i městského rivala Ludgeřovice.

Všem rodičům, kteří se přijeli na utkání podívat moc děkujeme za podporu. A omlouváme se že museli 60 minut koukat na naš výkon. V pondělním tréninku si to s borci musíme zhodnotit, otřepat se a tuhle prohru hodit za hlavu a připravit se na další mistrovského utkání, které nás čeká už ve středu proti Novému Jičínu. Nominace bude v pondělí po tréninku ve středu jedeme klubovým autobusem.

FC ODRA – Hlučín 1:6

V dnešní předehravce 19.kola jsme na domácím hřišti přivítali Hlučín. Od první minuty byli kluci odhodláni soupeře obrat o nějaký bodík, kdy plnili své úkoly. Sílou a bojovností dávali zabrat zkušenějšímu a herně vyspělejšímu týmu. Do 18' jsme s favoritem drželi krok a byli vyrovnaným soupeřem, ale na jejím konci soupeř téměř z ničeho otevřel skóre zápasu. Kluky gól na 0:1 nepoložil a dál se rvali o dobrý výsledek. Z náznaků šanci jsme ale nic nedokázali proměnit a naopak soupeř trestal naše 2 hrubé chyby směrem dozadu v 27 a v poslední 30 minutě 1. poločasu. V úvodu 2. půle  jsme chybnými rozhodnutími obdrželi další 2 branky. K nervózní rozehře se přidal i  jindy jistý náš gólman, přesto jsme pořád kousali soupeře a vypracovali jsme si i několik brankových příležitostí. Po jednom závaru chyboval soupeř  a špatnou přihrávkou daroval gól do prázdné branky Davidu Brumlovi. Hned za několik okamžiků se řítil tváří v tvář opět proti gólmanovi soupeře, ale tuhle šanci slabou střelou nedokázal proměnit. Velmi dobře se ukázali i nováčci v FCO Petřkovice Dominik Borovička a Patrik Sivák, kdy hlavně první jmenovaný ukázal potenciál na kterém můžeme pracovat. Za zmínku stojí krásná kombinace Ondry Valenta s Davidem Brumlou.

Za stavu 1:5 chtěli ještě kluci trochu korigovat výsledek a otevřeli trochu víc zadní vrátka což pramenilo v konečný stav 1:6.

Děkujeme všem klukům za předvedený výkon a doufáme že si podobný výkon podrží do dalších jarních zápasů.

Městský přebor

U15B

FC ODRA – Raduň 1:3

Hodnocení trenérů Guřana a Komára:

Raduň nás už na podzim zaskočila svou tvrdostí a pasivní hrou, nicméně věřili jsme, že si s tím poradíme a odvezeme si z dvojutkání 6 bodů. Domácí zápas jsme začali slibně a měli řadu šancí. Bohužel naše nemohoucnost v útoku způsobila to, že přišel trest, kdy soupeř ze dvou ojedinělých šancí, díky fatálním chybám naší obrany, vedl v poločase 0:2 a my jsme pálili jednu šanci za druhou. O přestávce jsme se klukům snažili důrazně říci, aby nepanikařili, že je spousta času výsledek otočit, udělili jsme jim spoustu taktických pokynů, hlavně prioritní cíl, že nesmíme již dál inkasovat. Je pro všechny frustrující, když po 4 minutách obrana a gólman udělají další hrubku hodnou žákovské přípravky a prohráváme 0:3. Soupeř hrál dál svůj účelný "beton" a naši kluci byli čím dál nervóznější. Snížili jsme sice na 1:3, ale více se nepodařilo. V tomto utkání nám naprosto selhaly naše dvě nejsilnější zbraně: pevná obrana, jistý gólman a dosud produktivní útok. Přístup některých našich hráčů byl místy opravdu zarážející, po skvělých výkonech s Třebovicemi a Hošticemi, až nepochopitelný. Zvítězil chytrý soupeř, který svou taktikou, tvrdostí, obdivuhodnou efektivitou a nezdolnou chutí, porazit dosud vedoucí tým soutěže, vyhrál zaslouženě.

Raduň – FC ODRA 2:1

Do Raduně jsme přijeli s cílem odčinit nečekanou domácí porážku. Oba trenéři jsme se snažili cílenými radami kluky co nejlépe připravit na očekávanou tvrdou hru, dobývání branky, trpělivost v zakončení, návrat k naší hře se zajištěnou obranou. První poločas byl z naší strany trochu lepší, než závěr minulého utkání, nicméně opět byla spousta šancí, tentokrát někdy i trochu smůly, podařilo se nám dát opět jen 1 branku. Podotýkáme, že jsme dotahovali opět ztrátu 0:1, kdy od 7 minuty, i přes všechny rady a upozornění naše obrana není schopna  se vyvarovat chyby. Soupeř byl opravdu načatý, měl spoustu štěstí, ale namísto stavu 5:1 pro Odru to bylo jen 1:1. V poločase vypadali naši kluci rozporuplně, část vypadala odhodlaně, druhá odevzdaně, ačkoli zatím nebyl důvod cokoli vzdávat. V druhé půli nás opět nepodržela obrana a brankář, kdy svými nefotbalovými až tragikomickými řešeními situací, dovolí soupeři z ojedinělého útoku zvýšit na 2:1. Tento výsledek již zůstal až do konce i přes neutuchající snahu, zejména záložní řady, toto zvrátit.
Hodně kritičtí musíme být k přístupu většiny našich hráčů, až na výjimky, kdy někteří zápas vynechali úplně, jiní zaspali, další působí odevzdaně, podrážděně, bázlivě, další jako by měli fotbalový zápas jen jako nástroj pro budoucí prezentaci na své sociální síti a nechápou, že cesta k vítězství vede přes tvrdou práci, šrámy a vyčerpání.
Je třeba si uvědomit, že pokud chtějí hrát příští rok v krajském přeboru, měli by se nad sebou zamyslet, případně si hledat jiný tým, který hraje některou z nízkých soutěží.
Raduň nám předvedla, co je to chuť zvítězit, bojovnost a obětavost.