Reporty z utkání mládeže z 22.4. – 29.4.2024

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 30.04.2024 - 10:02

FC ODRA – Frýdek Místek 0:4 (0:2)

Sestava: Lech – Heinz R., Petruška, Pinkava (K), Bína, Hýbl (61’Anders), Raška, Štirba, Ondo (72‘ Káňa), Horský, Važík (81‘ Konečný)

Náhradníci: Kilian, Zapletal, Heinz P.

Hodnocení trenéra Herolda:

V neděli jsme narazili na kvalitního soupeře, který okupuje přední příčky. Na podzim jsme proti FM odehráli velmi kvalitní utkání. I když jsme prohráli 0:1, tak jsme odjížděli s pocitem, dobře odehraného utkání.

Bohužel v domácím utkání v prvním poločase, jsme udělali dvě fatální chyby v blízkosti šestnáctky v 12‘ a 21‘, které soupeř potrestal. My jsme si vytvořili během prvního poločasu taky nějaké příležitosti, ale na rozdíl od soupeře jsme je neproměnili. První půle byla až na ty dvě hrubky odehrána kvalitně.

V šatně jsme si řekli, že nesmíme chybovat a zkusit se zápasem ještě něco udělat. V druhém poločase se zvedl vítr a my hráli proti větru, což nám činilo problémy a neměli jsme odhad, kde bude míč ze vzduchu sfouknut. Místo abychom volili kombinace po zemi, jsme hodně míčů nakopávali. FM si už zápas zkušeně pohlídal a ke konci zápasu jsme ještě inkasovali dvě branky v 79‘ a 88‘.

V sobotu 4.5. jedeme do Opavy na Slavii, která je za námi o pouhý bod. Čili jak se říká, hrajeme o 6 bodů a zápas potřebujeme vyhrát, aby nás Opava nepředskočila.

Hodnocení trenéra Kováče:

V dnešní předehravce 19.kola jsme na domácím hřišti přivítali Hlučín. Od první minuty byli kluci odhodláni soupeře obrat o nějaký bodík, kdy plnili své úkoly. Sílou a bojovností dávali zabrat zkušenějšímu a herně vyspělejšímu týmu. Do 18' jsme s favoritem drželi krok a byli vyrovnaným soupeřem, ale na jejím konci soupeř téměř z ničeho otevřel skóre zápasu. Kluky gól na 0:1 nepoložil a dál se rvali o dobrý výsledek. Z náznaků šanci jsme ale nic nedokázali proměnit a naopak soupeř trestal naše 2 hrubé chyby směrem dozadu v 27 a v poslední 30 minutě 1. poločasu. V úvodu 2. půle  jsme chybnými rozhodnutími obdrželi další 2 branky. K nervózní rozehře se přidal i  jindy jistý náš gólman, přesto jsme pořád kousali soupeře a vypracovali jsme si i několik brankových příležitostí. Po jednom závaru chyboval soupeř  a špatnou přihrávkou daroval gól do prázdné branky Davidu Brumlovi. Hned za několik okamžiků se řítil tváří v tvář opět proti gólmanovi soupeře, ale tuhle šanci slabou střelou nedokázal proměnit. Velmi dobře se ukázali i nováčci v FCO Petřkovice Dominik Borovička a Patrik Sivák, kdy hlavně první jmenovaný ukázal potenciál na kterém můžeme pracovat. Za zmínku stojí krásná kombinace Ondry Valenta s Davidem Brumlou.

Za stavu 1:5 chtěli ještě kluci trochu korigovat výsledek a otevřeli trochu víc zadní vrátka což pramenilo v konečný stav 1:6.

Děkujeme všem klukům za předvedený výkon a doufáme že si podobný výkon podrží do dalších jarních zápasů.

Městský přebor žáci

U15B

Třebovice – FC ODRA 1:3

Hodnocení trenéra Guřana:

Sobotní utkání v časných ranních hodinách začalo na hřišti našeho hlavního rivala v soutěži adrenalinovým zážitkem, kdy soupeř po pár minutách a zaváhání naší obrany,

která vyřešila situaci za cenu faulu, zahrával penaltu. Naštěstí hráč Třebovic přestřelil bránu a stav tak zůstával 0:0.

Tato situace asi soupeře trochu rozhodila a od té doby jsme byli víceméně pány na hřišti.

Obrana pracovala bezchybně a soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si mnoho šancí, které vyústily v krásný gól Tobiáše Pinkavy, kdy na jeho přesnou střelu k tyči již gólman nedosáhl.

Další krásný gól přidal Vojta Kunčický, který opět střelou zpoza šestnáctky, vymetl pravý horní roh.

Do poločasu se nám podařilo dát i třetí branku a soupeři jsme toho moc nedovolili.

O přestávce jsme mírnili optimismus a snažili se kluky udržet koncentrované. Avšak, z nám neznámého důvodu, se do naší hry začala vkrádat nervozita, vytvářeli jsme si sice další šance,

ale ty jsme nedokázali proměnit. A tak přišel trest po jednom ze zaváhání naší obrany, kdy soupeř snížil na 3:1.

Naštěstí kluci zůstali pak již v obraně bezchybní, škoda jen, že ve zbývajících zhruba 15 minutách jsme, buďto zásluhou zákroků hostujícího gólmana, nebo naší zbrklostí či nekvalitou,

nedokázali proměnit aspoň jednu či dvě vyložené šance, z těch mnoha, co jsme si vypracovali. Mohlo být zcela rozhodnuto a soupeř by již nekladl další odpor.

Celkově to kluci ale zvládli a podali kvalitní výkony, byl to zatím nejkvalitnější soupeř jara.