Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

4. ročník turnaje O pohár petřkovických legend mladších přípravek

Napsal uživatel JiLav dne 11.09.2014 - 08:22

Krásné nedělní odpoledne přivítalo 15 mužstev na turnaji O pohár petřkovických legend, protože FC Baník Ostrava se nedostavil. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 4 a mohlo se začít. Na čtyřech hřištích začaly ty pravé souboje, krásné akce, parádní podívaná. Emoce sálaly nejen z hráčů a trenérů, ale také z rodičů. Po odehrání základních skupin se šlo do play off. První zápas byl tzv. "rozřazovací", kdy proherce hrál o konečné 9-16 místo a výherce si ještě mohl brousit zuby na celkovou výhru v turnaji, protože se pak hrálo o 1-8 místo. A právě v tomto okamžiku se ukázala krása fotbalu. Petřkovická U9ka po jednoznačné výhře ve skupině přivítala suveréně nejhorší tým druhé skupiny a bohužel prohrála. Nutno podotknout, že zaslouženě. Do finále nakonec doputovaly týmy FC Hlučín žlutí (U9) a MFK Vítkovice - bílí. Po jednoznačné podívané vyhrály Vítkovice, i když se neprezentovali koukavou hrou, narozdíl od týmu z Hlučína, který vedl trenér Šabacký (ještě v minulém roce trenér školičky FC Odra Petřkovice).  Vítkovice slavily výhru svou zarputilostí, důrazem a odhodláním a to taky dělá malé týmy velkýmy. Viz Baník na Spartě. Ale k vidění bylo mnohem více než fotbal. Byla vidět radost, přátelství, smutek, veselí, slzy štěstí i smutku, pravé napěti, odpadlé okousané nehty a mnoho dalšího. Prostě se zase jeden den v Petřkovicích fotbalem bavili všichni. A teď už dovolte, abych si napsal pár poznámek k výkonu mé U9ky a také tady napsal poznatky trenérů U8ky.

Petřkovice U9: 

Sestava: 17. Viktor Lipina - 3. Kryštof Lech, 5. Dominik Dulai, 7. Sebastián Horváth, 11. Filip Imrich (C) - 6. Tomáš Bodžár, 13. Marek Woznica, 10. Adam Lacina, 18. Ondřej Pinkava - 8. Kristýna Vasilová, 4. Vojtěch Petruška, 20. Marek Pustelník

Branky: Imrich 11x, Lech a Horváth 5x, Lacina 4x, Pinkava, Lipina a Woznica

Zápasy ve skupině: Hlučín zelení 4:0, Hlubina 4:2, Havířov 2:0 to znamenalo jasnou výhru ve skupině a dobrou výchozí pozici do play off.

Bohužel soupeře jsme podcenili, nevycházelo vůbec nic. Vlastní branka, nepromněněná penalta, to vše znamenalo, že jsme prohráli a mohli být nejlépe devátým celkem. V této chvíli se projevilo jak moc fotbal kluci a Kiki žerou. Slzy, smutek to vše bylo po prohraném zápase k vidění. I já byl trošku smutný, protože jsme věděl, že máme na to v turnaji hrát o medailové pozice. Nakonec jsme kluky a Kiki povzbudil, řekl jim, že důležitý je počet výher a ať se fotbalem baví, že to je to, proč tady jsou. Nikdo si nebude pamatovat, kdo jaký skončil, ale každý si bude pamatovat, kolik vyhrál zápasů, kolik dal branek atd. A v tom duchu se nesla naše další hra. Další tři zápasy jsme opět vyhráli. Například finalista z Hlučína měl na svém kontě dvě prohry, takže opravdu je důležité, jak se kdo prezentoval a jak si hru užil.

Play-off: Heřmanice 1:3, Ludgeřovice U8 7:0, Havířov 5:2, Vítkovice modří 5:3.

Konečné deváté místo je krásné umístění, hlavně kvůli předvedené hře. V konkurenci fotbalových akademií je to perfektní výsledek Petřkovické mládeže a taky organizačního týmu turnaje, který připravil tak kvalitní turnaj.

Petřkovice U8:

Po prázdninách jsme se na tréninku sešli pouze jednou a chvílemi to bylo vidět. Po prohraných třech zápasech ve skupině jsme ve čtvrtfinále narazili na silné Těrlicko, a i když jsme prohráli jasně 0:6, byly vidět náznaky zlepšení. V prvním zápase o umístění  s TJ Unie Hlubina jsme sice vedli 1:0, ale nakonec jsme po velkém boji a velmi dobrém výkonu podlehli 2:4. Byly to naše dva první góly na turnaji a později se ukázalo, že nás do dalších bojů o umístění povzbudily. Dalším soupeřem bylo mužstvo Hlučína zelených a bylo to derby se vším všudy. Celé mužstvo se od začátku turnaje znatelně zlepšilo a po dvou gólech Hlubině psychicky zvedlo. Nakonec jsme Hlučín porazili 3:2 a šli do boje proti Ludgeřovicím. V tomto utkání i přes fyzické vyčerpání z předchozích zápasů jsme nepřipustili nějakou pochybnost a po výhře 4:0 jsme získali pěkné 13. místo.

Za celý kolektiv bych rád vyzdvihl Přemka Widuru, který dal většinu našich gólů a Jonáše Bordovského, který se zlepšoval zápas od zápasu a nakonec byl náš nejlepší obránce. 

Samozřejmě žádný jedinec neznamená nic bez skvělého kolektivu a proto musím pochválit úplně všechny za příkladný přístup a neutuchající bojovnost. Doufám, že vše co jsme získali v turnaji O pohár petřkovických legend, bude zúročeno v mistrovských zápasech. 

 

Děkujeme všem týmům za účast a příští rok AHOOOOOJ!!!

kategorie