Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Reporty z utkání mládeže z minulého týdne 13.5. - 19.5.2024

Napsal uživatel Anonym (neověřeno) dne 27.05.2024 - 11:18

Kravaře – FC ODRA 1:0

Sestava: Lech – Bína, Hein R. (62´ Endel), Pinkava (K), Svoboda (56‘ Bok), Lacina, Raška, Štirba, Kaňa, Horský Važík

Náhradník: Zapletal

Hodnocení trenéra Herolda:

Kravaře v jarní části měly výsledky jak na houpačce, kdy například porazily FM, a další kolo prohrály na Slavii Opava. Proto jsme nevěděli co od zápasu očekávat. Kluky jsem na to upozornil, že nás nečeká nic jednoduchého. Hra se převážně odvíjela od šestnáctky po šestnáctku. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, jen jsme nedokázali dotáhnout slibné akce do konce.

Druhý poločas se hra vyrovnala. Zápas se začal kouskovat. V 58‘ po neodpískaném faulu na našeho hráče, začali hráči komunikovat s rozhodčím, místo toho, aby pokračovali ve hře a z rychlého protiútoku, jsme inkasovali. Bohužel hráči cítili křivdu a začali více mluvit s rozhodčím, místo toho, aby se věnovali zápasu. Bohužel, z naší strany už po zbytek zápasu z toho byla křeč a i když se ještě snažili, vyrovnat se už nám nepovedlo.

V neděli 26.5. v 10:00 přivítáme na našem hřišti Darkovičky, kde budou hráči určitě chtít vyhrát a napravit zápas proti Kravařům.

Kravaře – FC ODRA 1:6

Krajský přebor žáků

U15

FC ODRA - Baník Albrechtice 5:0

Po dvou prohrách, ale po dvou dobrých výkonech, nás čekal soupeř z poslední příčky v tabulce. Tudíž cíl byl jasný – výhra.

Utkání bylo od začátku v naší režii a svou převahu jsme zužitkovali hned po čtvrthodině, kdy nás dostal do vedení Kočí. Uběhly dvě minuty a Kočí opět trefil do černého – 2:0. Hra se většinou dále odehrávala na polovině soupeře a náš gólman byl, až na občasné odkopy po dlouhých míčích za obranu, bez práce. Převaha i skóre vydrželo až do konce poločasu.

Druhý poločas se odehrával o začátku v podobném duch. Odra hrála a soupeř se na naši polovinu dostal zřídka. Hned dvě minuty po začátku druhé půle završil hattrick Kočí – 3:0. A když ve 46. minutě a v 51. minutě zvýšili skóre Kováč a Guřan, bylo rozhodnuto a soupeř rezignoval.

Z výsledkem i s předvedenou hrou jsme spokojeni, ale nutno říct, že soupeř nás moc neprověřil. Doufáme, že podobné výkony předvedeme i proti následujícím soupeřům.

U13

FC ODRA – Baník Albrechtice 4:1

Hodnocení trenérů Kováče a Chobota:

Po sérii zápasů s týmy z vrchních pater tabulky, ve kterých borci nechali body hřištích soupeřů, avšak předvedenou hrou nezklamali, jsme na domácím hřišti přivítali tým s prostřední části tabulky Baník Albrechtice. Od podzimní konfrontace jsme měli týmu od Těšína co vracet. Od prvních minut jsme věřili v zisk třech bodů. Díky aktuální formě hráčů, ale opět ač jsme víc drželi míč a byli dominantní na míči prvních 10' bylo z naší strany pomalejší, jakoby kluci už po několikáté potřebovali prvních 10' na zahřátí. Sice jsme už ve 3' šli do vedení kdy po závaru už standardně zakončoval do prázdné branky Seba Varga, byla jinak naše hra kostrbatá. Po vstřeleném góle přišla pasáž hry, kdy hráči upustili od předváděné hry v Bruntále a Novém Jičíně a začali někteří "sólovat" a místo dalších branek a uklidnění, jsme nechali v jedné z mála šancí skórovat soupeře a ve 24' to bylo 1:1. O přestávce jsme si to s borci vyříkali a  po nástupu do druhé půl v 36' skóroval Honza Hrubý, kdy po přihrávce Robinha uklidil placírkou míč po zemi k tyči a upravil skóre na 2:1. Aktivní napadání a uklidnění hry neslo ovoce a najednou, když kluci začali kombinovat po zemi začali přicházet i šance. Dobré utkání zahrál navrátilec do sestavy David Koval, kterému k dokonalosti chyběl už jen gól :). Z prvního poločasu vlažný kapitán Robin Gorol do druhé půle vletěl tak jak ho známe a jeho aktivita přinesla ve 48'  po individuální akci gól, opět s vystavním zakončením. Ani ne za minutu, po krásné kombinaci dobře zpracoval míč Seba Varga a z otočky krásně zakončil. Trocha více klidu v zakončení mohlo přinést i větší brankový rozdíl, ale s pokorou bereme 3 body o které si kluci už delší dobu říkali. V poslední minutě jsme se ještě nevyvarovali brutální chybě do obrany. Ale náš gólman Kristan Šimík"face to face" soupeři převedl zákrok sezóny. Děkujeme všem za podporu z hlediště .

Městský přebor žáci

U15 B

FC ODRA – Klimkovice 7:0

Hodnocení trenérů Guřana a Komára:

Domácí zápas s Klimkovicemi až příliš nápadně připomínal naše trápení s Raduní. Soupeř koncentrovaně bránil a naši kluci si s tímto jen těžko dokázali poradit. Od čtvrté minuty jsme sice vedli 1:0, ale hra bylo opět plná nepřesností, promarněných šancí, špatného řešení situací a obrovských chyb našeho stopera a brankáře, kdy jen díky štěstí soupeř neproměnil dvě vyložené šance. Po zhruba 15 minutách jsme vystřídali náhradníky a zamíchali sestavou, ale výrazné zlepšení to bohužel nepřineslo. V kabině, si krom trenérských proslovů, spoustu věcí vyříkali i kluci sami a tak jsme doufali, že se hra zlepší. Opak byl pravdou a zhruba dalších 20 minut, většinu přítomných z předvedené hry opět musely bolet oči. Zachránil nás až náhodný gól na 2:0 a to, že soupeři, který neměl nikoho na vystřídání, začaly docházet síly. Posledních 15 minut naši kluci začali hrát konečně kombinační fotbal, to je však velmi málo. Chtěli bychom pochválit naše posily z mladších žáků, Lukáše Mamulu za bezchybný výkon na pozici druhého stopera a Mikiho Horáka za bojovnost, jsou určitě příslibem pro další rok. Jinak byl výkon většiny stávajících starších žáků spíš průměrný až podprůměrný.