2. kolo Fortuna MSFL: FC Hlučín - FC ODRA Petřkovice 0:4 (0:2)

Napsal uživatel DuKas dne 11.08.2019 - 15:19

FC Hlučín - FC ODRA Petřkovice 0:4 (0:2)

Branky: 27. Neumann, 45. Mác (vlastní), 58. Honiš, 86. Neumann (pen.)

Sestava FC ODRA: Buček – Sporysz, Neumann, Baranek (K), Plesník, Tilkeridis (79. Tobiáš), Mládek (46. Dziuba), Adamík (63. Moučka), Strakoš, Szotkowski, Honiš
Náhradníci: Moučka, Dziuba, Tobiáš, Mišinský, Lapeš

Úvod očekávaného utkání se nesl ve znamení opatrnosti, v prvních dvaceti minutách nebyla k vidění žádná vyložená šance ani na jedné straně. Bylo k vidění i několik nepřesností, či nedorozumění pramenící z nervozity. ODRA se snažila držet míč a kombinací se dostat do obrany Hlučína, do koncovky se ale nedostávala. Hlučín hrál agresivně, několik soubojů svedli hráči na hranici pravidel, ale tak to v derby chodí. Fotbalové věci se začaly dít od dvacáté minuty a první branku přinesla 27 minuta. Rozhodčí nejprve necitlivě zastavil nadějně se rozvíjející akci ODRY, nakonec ale z této situace padla důležitá první branka. Baranek míč rozhodčího ihned poslal do vápna, kde se míč po pár soubojích odrazil k Neumannovi, který neváhal a levačkou vypálil ránu, která skončila až v síti. – 0:1. Domácí Hlučín po obdržené brance ještě zvýšil agresivitu a začalo se jiskřit. Po faulu na Mládka viděl žlutou Hudeczek. Těsně před koncem poločasu mohlo být srovnáno, když si na centr naskočil Hudeczek, ale jeho hlavičku zlikvidoval Buček. Snad z polední akce prvního poločasu udeřily Petřkovice podruhé. Adamík výborně zvládl souboj s trojicí bránících hráčů, jeho centr do malého vápna si srazil Mác do vlastní sítě – 0:2. Zřejmě rozhodující moment utkání. Do druhé půle vystřídal Mládka Dziuba. Druhý poločas začala ODRA aktivně, ale i Hlučín se snažil s výsledkem ještě něco udělat. Efektní nůžky zkoušel Kraut, jeho střela minula pravou tyč Bučka. V 58 minutě se potřetí radovala ODRA, Barankův přímý kop na zadní tyč se dostal k Neumannovi, jeho centr odvrátila obrana Hlučína k Plesníkovi, který centrem našel svého kolegu ze stoperské dvojice Honiše na zadní tyči a ten hlavou překonal Kodeše – 0:3. Utkání bylo rozhodnuto, domácí nenašli sílu na zvrat. V 83 minutě to zkoušel z přímého kopu Rubý, jeho rána ale letěla nad. Naopak ODRA korunovala výkon čtvrtou brankou. Po faulu na Szotkowského v pokutovém území byla nařízena ve prospěch ODRY penalta. Tu si vzal na starost opět Neumann a opět se nemýlil. Svojí druhou brankou v utkání pečetil výhru ODRY – 0:4. V předposlední minutě ještě rozvlnil síť Hlučína Szotkowsky, jeho branka ale nebyla pro offside uznána.