Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Předseda FC ODRA Petřkovice informuje o novinkách v klubu před novým soutěžním ročníkem 2018/2019

Napsal uživatel DuKas dne 11.07.2018 - 12:16

Vážení sportovní přátelé, fanoušci a podporovatelé FC ODRA.

Za několik týdnů vstoupí náš A tým do třetího roku účinkování ve Fortuna MSFL – 3. nejvyšší soutěži organizované Fotbalovou asociací v rámci České Republiky. Je to skvělý úspěch všech lidí v klubu od mládeže počínaje až po hospodáře konče.

 Všech, kteří táhnou za jeden provaz a dělají dobrou práci a skvělou reklamu místu Petřkovice a městu Ostrava. Reklamu tím, jak se jako klub prezentujeme, jaké akce jsme schopni uspořádat, kolik mladých fotbalistů jsme schopni vychovávat, jak dnes vypadá náš areál a pochopitelně i tím jakou kvalitou a předvedenou hrou se prezentuje A tým FC ODRA.  Všem těm kdo to s námi táhnou a kdo nás podporují, bych rád i touto cestou poděkoval.

 O A týmu mužů mi dnes dovolte se zmínit trochu víc.

Jsem rád, že vstupujeme čím dál více do podvědomí fotbalové odborné veřejnosti, tím jaký jsme schopni produkovat fotbal, jak jsme výsledkově úspěšní (až na podzim 2017) i tím, kolik fotbalistů bylo vybráno na zkoušku do vyšších soutěží, tím, kolik se jich za tu krátkou dobu dokázalo prosadit výše.

David Puškáč, který po angažmá v našem klubu, věřím, bude oživením první ligy v dresu Slezské Opavy, Antonín Buček, který se od nás odrazil k restartu profesionální kariéry a to momentálně v 2. lize v týmu Znojma, no a nejnověji i Roman Holiš, který podepsal profesionální smlouvu s klubem FC Baník Ostrava a.s. je si myslím skvělým úspěchem a známkou kvalitní přípravy a smysluplnosti účinkování našeho týmu v tak vysoké soutěži.

Jsme však stále na začátku, role mezistanice mezi amatérským a profesionálním fotbalem s možností dát příležitost růstu mladým talentům nás baví a v rámci Ostravy a blízkého regionu má naše fungování sportovní a časem snad i ekonomické opodstatnění.

V statistice návštěvnosti mistrovských utkání jsme se s průměrem 241 platících fanoušků na jeden zápas umístili na 6. místě z 16 účastníků celé MSFL a to jistě je dobrá vizitka.

Pověstným se už stalo naše občerstvení v areálu v průběhu zápasu, taktéž každý zápas losujeme v poločase hodnotnou cenu pro diváka se zakoupenou vstupenkou, kterou věnuje sponzor utkání, náš areál stále zvelebujeme a věřím, že se zde fanoušci cítí dobře.

Na podzim 2018 přicházíme s jednou poměrně velkou změnou co se mužstva – nazvěme to zkouškou – a to jsou termíny začátku utkání A týmu mužů, který po dlouhých letech a tradiční sobotě odpoledni přesouváme na čas sobota 10.15 dopoledne.

Co nás k tomu vede?

V první řadě jde o přání hráčů a realizačního týmu, které má 2 rozměry.

První je lidský – jak už jsem v předcházejících větách psal, hrajeme 3 nejvyšší soutěž v ČR, která však není profesionální, no z hlediska náročnosti času přípravy hráčů už skoro profesionální je!

Hráči trénují 4 krát týdně a přes víkend hrají mistrovské utkání. 90% z nich normálně chodí do zaměstnání, jsou u nás hráči od Opavy po Třinec a já jim rozumím, že by přivítali trochu více osobního volna, což jim změna začátku na sobotu dopoledne aspoň trochu zaručuje, užijí si odpoledne a celou neděli s rodinou.

Začátky v sobotu v 17 jim rozbili celý víkend. Vzhledem k tomu, že trénují víc jak 10 měsíců v roce, pro mě má tento jejich argument rácio a akceptoval jsme ho. Přes týden doma opravdu moc nejsou.

Druhý je sportovní – většina týmu v MSFL a to zejména z jižní Moravy hraje svá utkání dopoledne nebo v pátek večer.

Sami na sobě jsme si vyzkoušeli jaké to je vstávat v 5 ráno a odjíždět autobusem na utkání hrané v 10.15 např. do Velkého Meziříčí vzdáleného víc jak 200 km nebo hrát po práci v pátek pod umělým osvětlením.

To už v autobuse prohráváte 1:0 !!

Chceme proto touto změnou nechat zakusit i našim soupeřům, jaké to je si ráno přivstat a dojet do Ostravy na zápas v 10.15. protože osvětlení zatím náš areál nenabízí.

V druhé řadě se domníváme, že 3. liga si zaslouží větší pozornost i odborné veřejnosti - trenérů, skautů a hráčů z okolí, ale pokud např. Baník, Vítkovice, Hlučín, Ludgeřovice hrají všichni v jednotnou sobotní hodinu odpoledne a zápasy se vzájemně překrývají, nemá se jak na nás tato část sportovní obce dostat a naopak, nám, ale i našim fanouškům to umožní si v klidu zajít na některé vybrané utkání v okolí např. Baníku či Ludgeřovic a jinde si vyhlédnout např. nové posily do našeho kádru právě v sobotu odpoledne.

Věříme, že minimálně tyto argumenty sportovní veřejnost pochopí a kdo opravdu bude chtít, ten si cestu k nám najde i v sobotu dopoledne i když víme, že nelze vyhovět Všem a někomu se tento termín prostě nehodí.

Osobně očekávám vyšší návštěvnost a věřím, že vzniká nová tradice a v sobotu dopoledne se bude v Ostravě chodit na Petřkovice, budou totiž jediné, které v tuto dobu hrají dobrý fotbal J.

Toto rozhodnutí si vyhodnotíme v zimě a uvidíme co a jak, ale pokud si to nevyzkoušíme v praxi, budeme se jen dohadovat co je lepší.

Tak tolik k změnám startu začátku utkání a co se týká kádru.

Trenér Ondra Smetana s asistentem Filipem Smékalem právě ladí kádr na podzimní část sezony.

Odchod hlásí hráči Radim Wozniak a Zdeněk Staněk (Frýdlant nad Ostravicí), Roman Holiš (FCB), Filip Chvěja (Darkovičky), Vojta Polášek – dlouhodobé zranění a na podzim nebude, Patrik Rubý – návrat do Dolního Benešova, Marek Szotkovski – hledá si angažmá.

Z nových tváří zatím můžeme potvrdit jména Ondrej Ficek (návrat z Německa, dříve Opava, Baník, Karviná), Radim Plesník (HFK Olomouc), Patrik Chlopek (Havířov), brankář František Chmiel (FCB), do kádru se vrátil Marek Neumann, v jednání jsou ještě 3 hráči o jejichž angažmá usilujeme a uvidíme co se podaří.

Zvu Vás tedy na 3 ligu do Petřkovic a věřím, že budeme znovu úspěšní a náš fotbal Vás bude bavit i v sobotu dopoledne J

Petr Tač

kategorie