27. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – FC Hlučín 3:1 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne 28.05.2018 - 07:18

FC ODRA Petřkovice – FC Hlučín 3:1 (0:0)

Derby mez domácí ODROU a Hlučínem se odehrálo za velmi teplého počasí. Zejména pro domácí šlo o velmi důležité utkání, ze kterého se nakonec povedlo vydolovat všechny tři body. První poločas branku nepřinesl, byť šancí bylo na obou stranách několik. I těch vyložených. Hned v úvodu se dostával do jasné šance Ptáček, ale místo zakončení volil přihrávku, která nebyla přesná. Hosté byli nebezpeční, několikrát zahrozili po standardní situaci. Při největší šanci Hlučína v první půli nám pomohlo štěstí, kdy hlučínský hráč nastřelil pouze břevno. Několika dobrými zákroky se prezentovali oba gólmani. Do šaten se tedy odcházelo za bezbrankového stavu. V úvodu druhé půli byli aktivnější domácí, pořád ale museli být pozorní i směrem dozadu. První branku utkání zaznamenal Ptáček, který nasměroval za záda Kolenka střílený centr Baranka – 1:0. To domácí povzbudilo. Po brance měl Hlučín více ze hry, do vyložených šancí se ale nedostával. Byli to naopak opět domácí, kterým se povedlo navýšit vedení. Bývalý hráč Hlučína Szotkowski vzal zodpovědnost na sebe, obešel pěkně protihráče a možná i lehce tečovanou střelou zvýšil na 2:0. Klid to ale pro domácí neznamenalo, hosté se vrhali do útoku a 12 minut před koncem zadělali na drama. Tečovaná střela střídajícího Mikoláše zaplula přesně k tyči – 2:1. Vítězství si ale domácí již nenechali vzít, po velkém zaváhání hlučínské obrany se v již nastaveném čase prosadil střídající Latocha a stanovil konečný výsledek utkání na 3:1.

Branky FC ODRA: 53´ Ptáček, 78´ Szotkowski, 90´ Latocha

Sestava FC ODRA: Godula - Honiš, Wozniak, Holiš, Baranek, Rubý (41´ Smékal), Staněk, Sporysz, Ptáček (83´ Latocha), Szotkowski, Lokša

Náhradníci: Chvěja - Švancer, Václavík, Regec