Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Zhodnocení podzimní části MSFL z pohledu Filipa Smékala a taky trochu statistik

Napsal uživatel DuKas dne 22.11.2019 - 14:00

Minulý víkend skončil podzim v MSFL, na jehož konci jsme se i díky výhře nad Kroměříží, a výsledkům ostatních zápasů 16. kola vyškrábali na 2. pozici v tabulce. Je tak čas na zhodnocení první poloviny soutěže, na otázky odpovídal asistent trenéra Filip Smékal.

Filipe, otázka na úvod, jaká je spokojenost s konečným umístěním po podzimní části?

Co se týče samotného umístění v tabulce, tak můžeme být spokojeni, protože jsme navázali na minulou sezonu, a stále je před námi pomyslný vrchol, který nás žene vpřed.

Přesto, že kádr prošel před sezonou opět celkem významnou obměnou, tým působil po většinu podzimu kompaktně.

Jsme rádi, že i přes obměnu kádru, kdy z týmu v létě odešla celá osa Godula, Velner, Smékal, Lokša, jsme dokázali vybrat hráče - Adamík, Strakoš, Myšinský, Dziuba, Wala, Tilkiridis (byť ten byl v průběhu podzimu uvolněn z důvodu většího vytížení na hostování do Polanky), kteří se rychle adaptovali a dokázali plně odchozí hráče nahradit.  K tomu nutno zmínit návrat Tondy Bučka, který s Jakubem Lapešem vytvořili silné brankářské duo. Kluci si rychle sedli a vytvořili opět dobře fungující partu, a to nejen na hřišti.  I přes krátkou letní přípravu, nově příchozí hráči pochopili, jakým způsobem se chceme prezentovat, a dle toho to taky vypadalo na hřišti.

Dlouho jsme se v průběhu podzimu trápili s koncovkou…

V každém utkání jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit v takové míře, aby to vedlo ke třem bodům. Nejvýraznější to bylo zápasech s Otrokovicemi, Slováckem a samozřejmě Baníkem Ostrava. I přesto, že jsme v tréninku pořád pilovali střelbu a správné zakončení, kýžený efekt se dostavil až v posledních dvou utkáních. 

Co Vám naopak udělalo radost, co se povedlo?

Zapracování mladých hráčů (Moučka, Dziuba, Mládek, Wala) do sestavy, kteří při absenci zkušených Baranek, Myšinský, Ptáček, svými výkony dokázali, že můžou hrát MSFL. Síla týmu se projevila v tom, že ani jednou v podzimní části jsme neprohráli dvakrát za sebou.

Na co budete klást důraz v zimní přípravě?

Určitě na kondici, která nás netrápila, ale chceme mít fyzicky velmi dobře připravené hráče, neboť hra, kterou se chceme i nadále prezentovat, je na této složce postavená.  Samozřejmě to také musí být zakončení, které nás trápilo celý podzim a další taktické věci, které budeme chtít přenášet na hřiště.

Je nějaký moment, který Ti utkvěl v paměti za celý podzim nejvíce a rád bys ho zmínil?

Nemůžu opomenout jeden zápas, který ve mě vyvolal obrovské emoce, i přesto, že jsme je nevyhráli, a to bylo utkání se Zbrojovkou Brno v rámci MOL Cupu. Tam jsme si dokázali, že patříme do špičky MSFL, jen cesta tabulkou nahoru nám v soutěži trvala trochu déle.

Závěrem je třeba dodat, že podzimní část MSFL 2019/2020 byla umístěním velmi úspěšná, avšak bodů jsme mohli získat i více, a proto v zimě opět budeme tvrdě makat, abychom se zlepšili, aby si náročný petřkovický divák, přišel na své.

Statistiky podzimu

Na podzim měla ODRA lepší bilanci na domácím hřišti, z 9 utkání doma získala 19 bodů (4. místo v MSFL), z 8 venkovních utkání přivezla 12 bodů (5. místo v MSFL).

Nejlepší střelci

1

Marek Neumann

9 branek; 

6. MSFL

2

Dominik Tomšů

5 branek;

19. MSFL

3

Marek Szotkowski    

5 branek;

21. MSFL

 

Nejvíce odehraných minut

1

Martin Sporysz

    1591 min.

2

Radim Plesník

    1566 min.

3

Antonín Buček

    1501 min.

 

Nejvíce ŽK

Marek Honiš

     4

Denis Dziuba

     4

Marek Neumann

     4

Radim Baranek

     4

 

DuKas

kategorie