Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Bilancování roku 2015 ve fotbalových Petřkovicích

Napsal uživatel RoHol dne Čt, 12/17/2015 - 13:34.

Vážení příznivci FC Odra Petřkovice
další fotbalový rok je za námi, a tak jdeme bilancovat.
Naše heslo „kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody, proč to nejde“ nezevšednělo.Určitě jsme udělali a uděláme spoustu chyb, ale pořád nám všechny indicie ukazují, že jdeme správnou cestou. Za vším stojí obrovské úsilí spousty lidí. Doslova blázni, kteří žijí pro fotbal 24 hodin denně.
- Sponzoři - máme jich už tak hodně (zároveň málo), že je úmyslně nepíšu, protože mám strach, abych na někoho nezapomněl. Moc a moc díky. Všichni si uvědomujeme, že své peníze můžete vložit úplně jinde. Přesto se nám ještě nepodařilo sehnat generálního sponzora, který by celý klub zastřešil. Tady máme ještě rezervy, ale pevně věřím, že někoho najdeme.
- Trenéři - tohle je kapitola sama pro sebe, tyto osoby se v dnešní době věnují naším dětem 8 hodin týdně, jsou v pozici „učitelů - vychovatelů“ a jejich jednání hodně ovlivní život hráče do dalších let.
- Osoby, které tak ani nevnímáme a dnes za všechny řeknu jen jedno jméno - Dušan Kašický, člověk, kterého v areálu FC Odra nemusíte často ani vidět, ale kromě toho, že je hráčem A týmu, tak se stará o dotace, doklady, příspěvky, pronájem umělky a veškeré papírování s tím spojené. Jen pro srovnání, vrcholový klub  MFK Vítkovice má 13 kategorií a 4 pracovníky, kteří se o výše zmíněné starají. FC Odra Petřkovice má 10 kategorií a jednoho p. Kašického.

JAK JSME DOPADLI A CO CHYSTÁME?
Přípravky: neřešme vůbec výsledky, důležité je, ať to děti baví, žijí fotbalem naplno a pokud to děláme dobře, výsledky se později dostaví. Přesto poprvé v dějinách hrajeme nejvyšší soutěž přípravek „Karty cup“, rovnocenně proti ligovým týmům a to je obrovský posun. Ale mám rád čísla a fakta, tak tady jsou:
Rok 2011 - 20 dětí, 2012 - 30 dětí, 2013 - 50 dětí, 2014 - 57 dětí, 2015 - 65 dětí v přípravkách.
Mladší žáci: máme 8, slovy osm hráčů, kteří hrají na hostování žákovskou ligu. Tito naši borci se buď vrátí a nebo to mohou dotáhnout třeba až do ligy, čímž by udělali  obrovskou reklamu našemu klubu. Jen pro zajímavost, mistrovské utkání se hraje 7+1 a my přesto, že 8 nejlepších borců hraje jinde, bojujeme o nejvyšší příčky a na tréninku máme v průměru 15 dětí.
Starší žáci: 2012 - 11.místo, 2013 – 10.místo, 2014 - 8.místo, 2015 - 4.místo – ať si každý udělá obrázek sám.
Mladší dorost: tady máme jediný problém s nedostatkem hráčů a od začátku máme v tomto ročníku hluché místo, přesto se vztyčenou hlavou kluci odehráli půlku sezóny.
Starší dorost: 2012 - 7.místo, 2013 - 7.místo, 2014 - 6.místo, 2015 - 4.místo
Muži: to je kapitola sama pro sebe. Vedeme Divizi a začíná nás vnímat celá fotbalová republika a nahlas se mluví o třetí lize!!!!!!!!

Co připravujeme:
Joma - sportovní obchod na Kuřím rynku v Ostravě, bude nabízet veškeré sportovní oblečení  s logem FCO. Členové FCO dostanou na zboží 30% slevu.
27.12. 2015 - 3. ročník „Vánočního turnaje“ na umělce. Účast max. 10 týmů (již dnes je 7 týmů přihlášeno).
23. 1. 2016 - pátý fotbalový ples (je volných posledních 27 lístků).
30. 4. 2016 - Odra chce zapojit celou obec a pod názvem „místo vy, říkej ty“ představí každý rok nějakou ulici. Začínáme ul. Údolní (kde věřím, že se drtivá většina zde bydlících občanů zapojí). Omlouváme se občanům z ul. Údolní za to, že jsme je ještě o této akci neinformovali, což v nejbližší době napravím. Jak už to bývá, tyto akce vznikají spontánně a spoluorganizátor Radim Widura  zajišťuje na další rok další ulici a to Do luk. 
7. 5. – 8. 5. 2016 - náš turnaj „O POHÁR STAROSTY PETŘKOVIC“ - pro zajímavost přihlášené týmy: Bohemians Praha, Slovan Bratislava, Viktoria Plzeň, Liberec, Jablonec, Baník Ostrava, Maribor, Katowice….
Navázali jsme kromě školy v Petřkovicích spolupráci i se školami Nádražní , kde máme dlouhodobější plány a byla nám nabídnuta rozšířená tělesná výchova.

Pokud se Vám naše činnost líbí, přijďte nás podpořit, kdykoliv na kterékoliv utkání našich kategorií. Jestliže uvažujete o finanční pomoci klubu, akademie FCO má svůj transparentní účet 271 581 484 /0300, kde všechny prostředky jdou do naší mládeže.

Co říci na závěr?

Všem přejeme veselé prožití Vánočních svátků a šťastný Nový rok 2016. Pevně doufám, že se i nadále budeme v příštím roce scházet na všech sportovních a kulturních akcích minimálně ve stejném počtu, jako letos.

Za FC Odra Petřkovice ve spolupráci s Romanem Holišem

Předseda - Ing. Petr Tač