16. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne 18.03.2019 - 07:05

Úspěšně zvládla petřkovická ODRA vstup do jarní části MSFL, když si na domácím hřišti poradila s Hodonínem po brankách Lokši a Szotkowského 2:0.

Od úvodu byla domácí ODRA aktivnější a již do 15 minuty si vypracovala několik brankových příležitostí, v zakončení ale chyběla přesnost. První velkou šanci neproměnil tváří v tvář hodonínskému gólmanovi nováček v naší sestavě Tomšů, který nechal vyniknout hostujícího strážce svatyně. Do vedení nešla ODRA ani po velké šanci Ptáčka, který se prodral do zakončení, z malého vápna ale trefil jenom břevno. Ani další střelecké pokusy Lokši, Ptáčka ke gólu nevedly. Hosté se v první půli nedostali do téměř žádné nebezpečnější šance, několik střel ze střední vzdálenosti buď minuly tři tyče, nebo je kryl domácí Godula. Ve druhé půli se obraz hry výrazněji nezměnil, poslat ODRU do vedení odmítl Lokša, který přestřelil zcela volno branku snad ze dvou metrů, když mu důrazem a průnikem z pravé strany připravil loženku Velner. Domácí střelec ale vše napravil v 70´ minutě, kdy krásnou akci z levé strany po ose Sporysz, Kania, Tomšů zakončil přesnou střelou - 1:0. Vedení domácích bylo zcela zasloužené. Po obdržené brance se ale osmělili i hosté, kteří začali být více nebezpeční. Několik rohových kopů ale domácí obrana dokázala odvrátit. Těsný výsledek přetrvával až do konce utkání, kdy již soupeř začal ve snaze vyrovnat více riskovat a otevírat zadní vrátka. Domácí ODRA tak mohla útočit do otevřenější obrany. Jednu z rychlých křídelních akcí Kanii si do branky srazil hostující obránce, kvůli ofsajdovému postavení Szotkowského ale branka neplatila. Snad z poslední akce utkání se Szotkowski nakonec prosadil, když uklidil gólovou přihrávku Kanii a stanovil konečný výsledek utkání na 2:0. Se třemi body z prvního utkání tak panuje velká spokojenost, škoda velkého množství neproměnných šancí, kdy naši hráči mohli o výsledku rozhodnout mnohem dříve. V příštím kole se představíme v sobotu 23.3.2019 opět na domácím hřišti, od 10:15 hostíme SK Uničov.

FC ODRA Petřkovice – FK Hodonín 2:0 (0:0)

Branky FC ODRA: 70´ Lokša, 90+2´ Szotkowski

Sestava FC ODRA: Godula – Velner, Tomšů, Sporysz, Baranek (C), Ptáček (61´ Neumann), Kania, Lokša (79´ Szotkowski), Plesník, Mládek (69´ Smékal), Honiš

Náhradníci: Ognjanov, Moučka, Tobiáš