1. kolo MOL cupu: MFK Havířov – FC ODRA Petřkovice 1:3 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne 16.08.2018 - 07:51

Oproti přípravnému utkání před necelým měsícem se proti nám v pohárovém utkání představil o dost jiný Havířov. Náš soupeř ještě před sezonou kádr doplnil a představil se jako velmi houževnatý soupeř. V první půli byla hra velmi rozkouskovaná, ODRA se nedostala do kombinace, naši hráči byli rychle dostupování, odehrálo se spoustu soubojů. O něco málo nebezpečnější příležitosti ke skórování měli domácí indiáni, ale ani jeden ze dvou nebezpečných přímých kopů brankou naštěstí neskončil, stejně tak brejk 2 na 1. Naši největší příležitosti v první půli nevyužili Chlopek, ani hlavičkující Neumann. Úvod druhé půle vyšel našim hráčům ideálně, Telnar přiťukl pod sebe Regecovi, který napálil míč hned v první minutě druhé půle pod břevno - 0:1. Zdálo se, že náš tým převezme otěže utkání do svých rukou, po chybě v defenzivě se ale domácím povedlo krátce po půl hodině utkání srovnat. Rychlý brejk dva na jednoho zakončili indiáni stylově do prázdné branky. Poté začalo dobývání branky domácích, ale dlouho se nedařilo překonat v bloku bránící domácí hráče, kterým ale začali docházet síly. V poslední 15ti minutovce ODRA držela míč a pokoušela se vsítit vítěznou branku. Ta přišla až 5 minut před koncem, kdy velmi povedenou akci z pravé strany zakončil hlavou po centru Neumanna střídající Kania. Závěr utkání již byl zcela v naší režii, několikrát jsme mohli skóre navýšit, to se povedlo až z poslední akce Ptáčkovi, který pečetil na konečných 1:3. O soupeři pro 2. kolo rozhodne los.

MFK Havířov – FC ODRA Petřkovice 1:3 (0:0)

Branky FC ODRA: 46´ Regec, 85´ Kania, 90´ Ptáček

Sestava FC ODRA: Chmiel - Baranek, Rychlý, Plesník, Sporysz, Neumann, Regec (Lokša, Kania), Mládek, Smékal, Chlopek (Ptáček), Telnar