2. kolo Fortuna MSFL: SK Uničov - FC ODRA Petřkovice 0:1 (0:0)

Napsal uživatel DuKas dne 13.08.2018 - 07:57

SK Uničov - FC ODRA Petřkovice 0:1 (0:0)

Branka FCO: 78´ Lokša

Sestava FCO: Godula - Baranek, Rychlý, Plesník, Sporysz - Ptáček, Telnar (64. Smékal), Ficek, Mládek, Kania (59. Neumann) - Lokša (90. Chlopek).

V neděli dopoledne se v Uničově hrálo utkání dvou rozdílných poločasů. V první půli byli lepší domácí hráči, kteří do zápasu vstoupili lépe, a hned v úvodu mohli jít do vedení, když nás od vedoucí branky zachránila tyč. ODŘE se nedařilo udržet míč v kombinaci, dlouhé nakopávané míče v pohodě sbírala obrana Uničova. Po další chybě v rozehrávce měl domácí Uničov další příležitost ke skórování, ale finální fázi naštěstí i s přispěním výborného obranného zákroku Sporysze nezvládl. V první půli se naši hráči k žádnému výraznému ohrožení domácí branky nedostali. Do druhé půli vstoupila ODRA o poznání lépe, byla více na míči a hra se odehrávala zejména na půli domácích. Pár náznaků příležitostí ale k brance nevedlo. Jak čas plynul, bylo stále jasnější, že utkání může rozhodnout jediná branka. ODŘE se povedla i střídání, kdy jak Neumann, tak i Smékal hru ještě více oživili. Rozhodující moment utkání přišel v 78´ minutě, kdy Ptáček z levé strany přízemním centrem našel Lokšu, který se nemýlil – 0:1. Domácí vrhly všechny síly do útoku, čímž se otevřel prostor pro brejkové situace. V jedné z nich měl na kopačce gól jistoty Neumann, střílel ale pouze do obránce. Snad jediné vážnější ohrožení naší branky v závěru přinesl volej domácího Krče, který ale minul cíl. Z Uničova si tak odvážíme důležité a cenné tři body. V tomto týdnu čekají na náš tým dva zápasy, ve středu se v rámci 1. kola MOL cupu utkáme s havířovskými indiány (výkop ve středu v 18:00), poté v sobotu v 10:15 ve 3. kole FORTUNA MSFL přivítáme Otrokovice.