Podpořte naše mládežníky  |  Transparentní účet FC ODRA Petřkovice  |  271 581 484 / 0300

Hodnocení A týmu ve Fortuna MSFL v soutěžním ročníku 2017/2018

Napsal uživatel DuKas dne 21.06.2018 - 09:29

Více než týden uplynul od odehrání posledního utkání soutěžního ročníku 2017/2018, a tak je čas krátce zhodnotit uplynulou sezonu a podívat se na ní i řečí čísel. Pro petřkovickou ODRU to byla druhá, odborníky často označovaná jako krizová, sezona ve třetí nejvyšší soutěži. Z celkového pohledu šlo o sezonu až do konce velmi zajímavou, jelikož to dlouho vypadalo, že sestupovat budou tři týmy, a do posledních kol nebylo jasné, kdo třetí se přidá k Mohelnici a HFK Olomouc, tedy týmům, které byly již po první třetině utkání jarní části odstřihnuté na chvostu tabulky. Náš tým se definitivně zachránil až v předposledním kole po výhře nad Hulínem, kdy se dostal na hranici 39 bodů, jež znamenala záchranu.

Celkový zisk 40 bodů nakonec pouze o 5 bodů zaostává za bodovým ziskem z loňské premiérové sezony v MSFL. Po nepovedené podzimní části, ve které se tým trápil a získal pouhých třináct bodů, to možná očekával málokdo. Pokud se ohlédneme za podzimní části, náš tým se málo prosazoval v koncovce, 17 gólu v brankách soupeřů není moc. Nutno říct, že herně tým nepropadával a mnoho utkání ztratil o gól, psychická nepohoda se s týmem táhla a znamenala zisk již zmiňovaných 13ti bodů. V týmu došlo již v závěru podzimní části ke změně na trenérském postu, kdy Filip Smékal vystřídal duo Martin Špička, Roman Hulva. K dalším výraznějším změnám došlo v zimní přestávce. A to jak ve složení trenérském, tak i hráčském. Na post hlavního trenéra byl jmenován Ondřej Smetana, pro něj to byla první štace mezi dospělými a hned dostal nelehký úkol, zachránit pro Petřkovice třetí ligu. Jeho pravá ruka Filip Smékal mu měl k tomuto cíli vydatně pomáhat. Značných změn doznal i kádr, odešli Marek Strakoš, Pavel Moskál, Dominik Špavelko, Marek Neumann, Adam Hrdlička, Marcin Źyla a Adam Leibl. Naopak po půl roce se do našeho dresu vrátili Martin Václavík a Jakub Ptáček, po zranění hlásil návrat Radim Wozniak, z Baníku přišli na hostování Dominik Smékal, Martin Honiš a Marek Szotkowski, z D. Benešova Patrik Rubý a z Vítkovic Lukáš Regec. Pilování souhry a systému v zimě komplikovaly urputné mrazy a ani výsledky v přípravě nebyly oslnivé. To důležité ale hráče čekalo až v ostrých mistrovských utkáních. Byť se tým ani na jaře nevyvaroval slabších chvilek (utkání s HFK Olomouc, v Hodoníně, s Otrokovicemi), po většinu jara si šel za svým cílem, a to mnohokrát i po velmi povedených výkonech. Klíčová byla dobrá fyzická připravenost hráčů, kteří tak byli schopni praktikovat fyzický náročný herní styl, který dělal soupeřům problémy. Postupně se zlepšovala i souhra, přechod na systém se třemi obránci týmu vyhovoval. V ofenzivě se dařilo zúročovat práci celého týmu, a to zejména Radovanovi Lokšovi, který na jaře chytil skvělou formu a tým svými góly táhl, přesto, že značnou část zimní přípravy léčil zranění. Není ale cílem vyzdvihovat jednotlivce, každý člen týmu přispěl svou měrou k tomu, že i příští sezonu budeme chodit na 3. ligu. Jarní zisk 27 bodů je výjimečný, řadí nás na 4. místo tabulky. Výrazně kladné skóre 32 ku 21 tomu také odpovídá. Celkově patří týmu 12. příčka se ziskem 40 bodů.

Na závěr trochu čísel a statistiky. V sezoně se týmu více dařilo na domácím hřišti, kde získal 25 bodů, z venku pak přivezl 15. Celkové skóre za celou sezonu se srovnalo na 49 ku 49.

Nejvíce odehraných minut – TOP 5 hráčů:

Radim

Baranek

2482

Radovan

Lokša

2138

Lukáš

Godula

2116

Martin

Sporysz

2049

Zdeněk

Staněk

1707

 

Nejlepší střelci – TOP 5 hráčů:

Radovan

Lokša

19

Mario

Latocha

5

Marek

Szotkowski

4

Jakub

Ptáček

4

Roman

Holiš

3

Radim

Baranek

3

 

Nejvíce ŽK – TOP 5 hráčů:

Roman

Holiš

14

Radim

Baranek

11

Zdeněk

Staněk

6

Pavel

Moskál

6

Leoš

Švancer

5

 

DuKas

kategorie