9. kolo Fortuna MSFL: FC ODRA Petřkovice – SFK Vrchovina 5:1 (2:1)

Napsal uživatel DuKas dne 30.09.2018 - 22:15

FC ODRA Petřkovice – SFK Vrchovina 5:1 (2:1)

Plnou hlavu starostí se složením sestavy měl trenér Filip Smékal, kterému v týdnu před utkáním s SFK Vrchovina vypadli další dva hráči, stoper Plesník a záložník Mládek. Bohužel ani u jednoho z nich není prognóza návratu velmi optimistická. Aktuálně tak marodka A týmu čítá 8 dlouhodobě zraněných, což nemá obdoby. Přesto šla ODRA do utkání s cílem v domácím prostředí naplno bodovat. Úvod utkání byl opatrnější z obou stran, o něco nebezpečnější byli hosté, kdy v jednom případě musel pohotově reagovat na tečovanou střelu do protipohybu Chmiel. Do vedení šli hosté, když ve 25 minutě dostal dostatek času na velkém vápně Zbytovský a krásnou ranou do horního růžku nedal Chmielovi šanci, byť ten si na míč konečky prstů sáhnul. Domácí ODRA se dlouho nemohla prosadit, z dálky to několikrát zkoušel Baranek, několik slibných akcí ukončila nepřesnost ve finální fázi. V závěru první půle si domácí vytvořili tlak, a po několikátém rohovém kopu v rozmezí pár minut se prosadil Telnar a srovnal na 1:1. To ještě nebylo z domácí strany vše, v nastavení Telnar křížně vysunul rozběhnutého Smékala, ten si s nájezdem poradil a poslal domácí do vedení – 2:1. Tyto momenty se ukázali pro další průběh jako zlomové a rozhodující. Ve druhé půli se hostům povedlo z dorážky srovnat, branka však pro nedovolený zákrok na Chmiela uznána nebyla. Když pak v rozmezí 56 a 60 minuty ODRA přidala dvě branky, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Nejprve se prosadil po Barankově prostrčení Szotkowski, v 60 minutě navýšil vedení na 4:1 hlavičkující Kania. Bylo jasné, kdo odejde z utkání jako vítěz, další ránu rezignovaným hostům uštědřil svým druhým zásahem v utkání opět po rohovém kopu Telnar. Závěr utkání se již dohrál v poklidném duchu. Toto vítězství nás posouvá na metu 14 bodů a 6. příčku tabulky. V příštím kole zajíždíme v sobotu 6.10. do Rýmařova.

Branky FCO: 45´ a 73´ Telnar, 45´ Smékal, 56´ Szotkowski, 60´ Kania

Sestava FCO: Chmiel - Neumann, Velner, Rychlý, Sporysz, Kania, Baranek, Regec (59´ Chlopek), Telnar (73´ Švancer), Smékal, Szotkowski